Poniedziałkowy przegląd prasy

Portale internetowe chcą pieniędzy za korzystanie z ich zawartości. Rośnie skala piractwa komputerowego. Dobre wyniki operatorów komórkowych i Microsoftu.

GAZETA WYBORCZA

Lepiej się z nami podzielcie

Ktoś musi zacząć płacić za treści publikowane w portalach internetowych – albo internauci, albo dostawcy usług. Tak twierdzą szefowie trzech największych polskich portali. Z ogromnych pieniędzy (milionów złotych) jakie wydają internauci na korzystanie z portali, ani grosz nie wpływa do dostawców treści; wszystko biorą dostawcy Internetu. (s. 39)

RZECZPOSPOLITA

Skutki kradzieży zwanej piractwem

Coraz częściej wykorzystywane są nielegalne programy komputerowe, a światowy wskaźnik piractwa od dwóch lat znowu rośnie. Na każde 10 programów używanych na świecie, aż 4 są nielegalne. Wysokość strat spowodowanych komputerowym piractwem, szacowana jest w skali globalnej na 11 mld USD. (s. B4)

Tańszy klient, większy zysk

Operatorzy telefonii komórkowej notują coraz lepsze wyniki finansowe. Dzieje się tak dzięki niższym kosztom pozyskania i utrzymania klientów. Jednak jak uważają analitycy, ta poprawa może być tylko chwilowa, gdyż na rynku niebawem rozpocznie się nowa faza walki o klienta. (s. B4)

PRAWO I GOSPODARKA

Microsoft nie ma rywali

Potentat na rynku oprogramowania zarabia głównie na klientach korporacyjnych. Oferując znacznie tańsze niż rywale produkty, Microsoft odnotował w ostatnim kwartale bardzo dobre wyniki finansowe. (s. 10)

Puls Biznesu

Systemy wspomagające zarządzanie

Tak zatytułowany jest dodatek specjalny do dzisiejszego wydania "Pulsu Biznesu". Przeczytacie w nim m.in. o oprogramowaniu CRM i możliwościach policzenia kosztów wdrożenia.