Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Premier zapowiada połączenie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Resort finansów jest dumny z Celiny - swojego systemu elektronicznej ewidencji celnej - NIK nieco mniej. Upadł kolejny projekt IT realizowany w ramach umowy offsetowej. Hazard w sieci: miliardy dolarów i prawna próżnia. Wirus marki Sony: Jak wytwórnie zabezpieczają płyty? Cisco wchodzi w telewizję. Do czego używasz komputera?

RZECZPOSPOLITA

Rząd chce połączyć urzędy regulatorów rynku

Premier zapowiada połączenie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Likwidacja tej ostatniej wymaga zmiany konstytucji.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051121/prawo/prawo_a_4.html

GAZETA PRAWNA

Dobra, ale nie zawsze sprawna

Resort finansów jest dumny z Celiny - swojego systemu elektronicznej ewidencji celnej. Tak dobry humor nie dopisuje jednak przedsiębiorcom, którzy mają z systemem do czynienia. Funkcjonowanie Celiny skrytykowała też Najwyższa Izba Kontroli.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/27.html?numer=1590&dok=1590.27.3.2.5.1.0.3.htm (dostęp płatny)

Rząd odchudził offset

Upadł kolejny projekt IT realizowany w ramach umowy offsetowej. Rząd zdecydował, że zamiast budować system zarządzania kryzysowego, lepiej produkować amunicję. Pod znakiem zapytania stoi też los systemu łączności Tetra.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1590&dok=1590.28.419.2.13.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Do czego używasz komputera?

Prawie połowa Polaków ma komputer - wynika z badań TNS OBOP. To aż o 9 proc. więcej niż rok temu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3023940.html

Hazard w sieci: miliardy dolarów i prawna próżnia

W naszym kraju hazard w internecie jest nielegalny, ale mimo to kwitnie. Mogliśmy nawet zobaczyć reklamy hazardowego portalu na meczu Polska - Estonia. Ministerstwo Finansów nabrało wody w usta, działacze sportowi marzą o nowych sponsorach, politycy mówią, że nie wiedzą co zrobić.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3023926.html

Wirus marki Sony: Jak wytwórnie zabezpieczają płyty?

Sony zabezpiecza swoje płyty przed kopiowaniem za pomocą programu, który okazał się... bramą dla wirusów komputerowych. Sony musiała wycofać z dystrybucji tak zablokowane albumy. A na polskim rynku właśnie pojawiają się pierwsze albumy płyty zabezpieczone przed kopiowaniem więcej niż trzy razy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3023351.html

Cisco wchodzi w telewizję

Cisco Systems, lider wśród producentów sprzętu sieciowego, wchodzi na rynek telewizyjny. Na przejęcie spółki Scientific-Atlanta produkującej dekodery do odbioru telewizji kablowe, gigant wysupłał blisko 7 mld dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3023345.html