Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nawet 980 mln zł może podzielić między akcjonariuszy Telekomunikacja Polska, chyba że przestanie dobrze zarabiać - a to nie jest wykluczone. Andrzej Arendarski został odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej firmy telekomunikacyjnej Tel-Energo. Stan finansów Wirtualnej Polski jest tak dobry, że możliwy jest zysk jeszcze w tym roku - twierdzą mniejszościowi akcjonariusze spółki. Cyfrowy eksperyment w Empiku. Czy RealNetworks stosuje metody hakerskie?

PULS BIZNESU

Co będzie z zyskiem TP

Nawet 980 mln zł może podzielić między akcjonariuszy Telekomunikacja Polska. Chyba że przestanie dobrze zarabiać. A to nie jest wykluczone.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305305 (dostęp płatny)

Optimus wygrywa starcie w UZP

Po korzystnych wyrokach nowosądecka spółka powinna wkrótce podpisać kontrakty za 20 mln zł na dostawę komputerów dla szkół

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305306 (dostęp płatny)

Projekty ruszą, ale trochę później

Wszystkie projekty budowy i modernizacji przejść granicznych zostały zaakceptowane. Na razie UE dopłaci jednak tylko 30 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=305308 (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Odwołany

Andrzej Arendarski został odwołany ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej firmy telekomunikacyjnej Tel-Energo.

Spółka, kontrolowana przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, nie wydała w tej sprawie komunikatu. Według rzecznika Tel-Energo Marcina Gruszki nie wybrano jeszcze nowego przewodniczącego. Arendarski był od 2002 r. do jesieni 2003 r. prezesem Tel-Energo, a potem szefem rady nadzorczej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2206069.html

Jaka sytuacja jest finansowa WP?

Stan finansów Wirtualnej Polski jest tak dobry, że możliwy jest zysk jeszcze w tym roku - twierdzą mniejszościowi akcjonariusze spółki. - Mamy poważne wątpliwości - uważa jej główny właściciel, spółka TP Internet z grupy TP S.A.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2207915.html

Cyfrowy eksperyment w Empiku

Czy na cyfrowych gadżetach w Polsce może zarobić ktoś poza ich sprzedawcami? Empik otwiera Cyfrosferę - pierwszy rodzimy salon cyfrowej rozrywki.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2208047.html

Spotkanie miłośników C64

W ten weekend w warszawskim klubie studenckim "Alfa" można było trafić na niecodzienny widok - siedzących przy starych komputerach Commodore 64 dorosłych ludzi, którzy z wypiekami na twarzy zachwycali się kropkami, kreskami i prostą muzyką, sączącą się z głośników.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2208303.html

Czy RealNetworks stosuje metody hakerskie?

E-sklep muzyczny Rhapsody zaczął oferować utwory, które da się odtwarzać w iPodzie Apple'a. - Właściciel Rhapsody, RealNetworks, posługuje się metodami hakerskimi - oświadczyli przedstawiciele Apple'a.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2208301.html

GAZETA BANKOWA

DTektyw tropi nadużycia

Firma Deloitte proponuje autorski system kompleksowej analizy danych ułatwiający przeciwdziałanie nieprawidłowościom i nadużyciom.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,6777,142,art.html (fragmenty artykułu)

Broń niekonwencjonalna $

Przy milionach operacji rejestrowanych w systemie bankowym, pracownicy banków nie są w stanie wyłowić transakcji podejrzanych, które tropi ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Mogą to za nich zrobić programy komputerowe.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,6776,142,art.html (fragmenty artykułu)

KONFERENCJE

SCO Forum 2004 - 1-3 sierpnia - więcej informacji:http://www.sco.com/2004forum/

LinuxWorld Conference and Expo - 2-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.linuxworldexpo.com/live/12/

Search Engine Strategies Conference and Expo 2004 - 2-5 sierpnia - więcej informacji:http://www.jupiterevents.com/sew/summer04/index.html

Freedom Fest 2004 - 4-5 sierpnia - więcej informacji: http://www.eff.org/freedomfest/2004a.php/