Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Chętni na Telefonię Dialog to Netia, Szeptel i fundusze. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniła specyfikację zamówienia na zakup 4 tys. komputerów. Toczy się walka o wpływy w Elektrim Telekomunikacja. Talex planuje dywidendę i być może inwestycje. Trwają przygotowania do uruchomienia polskich sklepów z muzyką w Internecie. Co dalej z reklamami typu pop-up? Jest nadzieja, że inwestorzy finansowi ponownie zainteresują się spółkami high-tech.

PULS BIZNESU

Netia chętna na Dialog

Zarząd KGHM 1 marca zamierza zatwierdzić krótką listę oferentów w przetargu na Telefonię Dialog, umarzając równocześnie dług spółki rzędu 1,4 mld zł. Analitycy stawiają na Netię, gdyż Szeptel, do niedawna w finansowych tarapatach, nie jest postrzegany jako poważny oferent. (s. 6)

Zmiana zasad

ARiMR zmieniła całkowicie specyfikację przetargu na zakup 4 tys. komputerów, a także skład komisji przetargowej. Prezes ARiMR zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec poprzedniego składu komisji, która dopuściła wadliwą specyfikację na komputery. (s. 8)

Spór Elektrimu z Vivendi

Elektrim zarzuca Vivendi podstępne przejęcie kontroli nad Elektrimem Telekomunikacją. Polska spółka wypowiedziała umowę inwestycyjną zawartą ponad dwa lata temu. (s. 11)

Plany Taleksu

Spółka zamierza wypłacić dywidendę oraz być może zainwestuje część środków z posiadanych 11 mln zł. (s. 14)

GAZETA WYBORCZA

Zagrają na wiosnę

Trwają przygotowania do uruchomienia w Internecie pierwszych polskich sklepów z muzyką. Jak na razie koncerny muzyczne nie wykazują wielkiego zainteresowania. (s. 26)

Reklama przez okno

Zdaniem polskich ekspertów od e-reklamy reklamowe okienka typu pop-up odejdą do lamusa. Czy jednak na pewno ? (s. 27)

Rynek spragniony inwestycji

Najbliższe lata powinny przynieść wzrost inwestycji w spółki z sektora IT - uważają uczestnicy konferencji "Inwestycje w sektor TMT". (s. 28)