Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Jesienią Plus będzie mógł kupić Exatela... Google drażni Niemców... Oracle pozywa Google za implementację Javy... Apple ma wyłączność na supermetale... Netia wycofuje się z rynku hostingu... Mieszane sygnały z branży IT... Kolejne podejście do elektronicznego myta... Portale społecznościowe i randkowe ułatwiają życie hakerom... 10 lat temu ruszył pierwszy polski komunikator...

COMPUTERWORLD

Oracle pozywa Google za implementację Javy!

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu twierdzą, że przeznaczona dla środowiska Google Android maszyna wirtualna Dalvik bezprawnie wykorzystuje chronione prawnie rozwiązania technologiczne i narusza siedem patentów należących do Oracle.

http://p1.idg.pl/r/5f911

Netia wycofuje się z rynku hostingu

Netia nie będzie świadczyć usług hostingowych i skoncentruje się na usługach głosowych i internetowych. Dotychczasowych klientów hostingu przejmie Ogicom.

http://p1.idg.pl/r/d9088

Outsourcing czekają duże zmiany

Większość analityków specjalizujących się w outsourcingu nie jest obecnie w stanie jasno odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała przyszłość tej branży. Arjun Sethi - partner i szef działu outsourcingu w A.T. Kearney - ma jednak gotową odpowiedź: jego zdaniem za kilka lat outsourcing w obecnej postaci praktycznie zniknie z rynku, zaś dominującą pozycję w branży zdobędą nowi gracze.

http://p1.idg.pl/r/6e19b

RZECZPOSPOLITA

Google drażni Niemców

Niemcy nie chcą, by każdy mógł sobie obejrzeć w sieci ich ulice i domy.

http://www.rp.pl/artykul/522906_Google_drazni_Niemcow.html

Kolejne podejście do elektronicznego myta

Dzisiaj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma poznać oferty na budowę systemu elektronicznego poboru opłat za korzystanie z polskich dróg.

http://www.rp.pl/artykul/9211,522858_Kolejne_podejscie_do_elektronicznego_myta.html

Mieszane sygnały z branży IT

Panuje przekonanie, że spółki technologiczne jako pierwsze odczuwają zbliżające się pogorszenie koniunktury i jako pierwsze sygnalizują, że wracają dobre dni w gospodarce.

http://www.rp.pl/artykul/9211,522849_Mieszane_sygnaly_z_branzy_IT_.html

Problemu spamu rozwiązać nie sposób

Miliardy wydawane na zapewnienie bezpieczeństwa w sieci przeznaczane są w istocie na rozwiązywanie problemu, którego rozwiązać nie sposób - mówi "Rz“ Roger Thompson, szef działu badań w AVG, jednym z największych na świecie producentów oprogramowania antywirusowego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,522545_Problemu_spamu_rozwiazac_nie_sposob.html

Polkomtel: narodowa grupa telekomunikacyjna?

Jesienią możliwa pierwsza akwizycja Plusa - kupno Exatelu. Eksperci uważają, że planowane zakupy to czysty biznes, a nie zamówienie od polityków. Dzięki przejęciom wartość Polkomtelu wzrośnie do 17 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,522165_Polkomtel__narodowa_grupa_.html

Dotacje do wzięcia

Regiony mogą jeszcze wykorzystać z unijnej kasy ponad 30 mld zł.

http://www.rp.pl/artykul/2,522905_Dotacje_do_wziecia.html

GAZETA PRAWNA

Pokolenie Gadu-Gadu - 10 lat temu ruszył pierwszy polski komunikator

Komunikatory coraz bardziej się zmieniają. Wprowadzają opcje rozmowy telefonicznej oraz wideorozmowy i wreszcie od kilku miesięcy nawet wersje mobilne na telefony komórkowe. Tak by być zawsze pod ręką.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/442839,pokolenie_gadu_gadu_10_lat_temu_ruszyl_pierwszy_polski_komunikator.html

"Jesteśmy tym, co można o nas wygooglować"

Viktor Mayer-Schönberger: większość serwisów żeruje na tym, co umieścimy w sieci. Google jest w tym gronie superpijawką. Bez nas by nie istniał. A tak zarabia miliardy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/442837,jestesmy_tym_co_mozna_o_nas_wygooglowac.html

Prywatność w sieci nie istnieje. Korzysta na tym biznes, tracą użytkownicy

Spór między biznesem a internautami o granicę prywatności w sieci wchodzi w decydującą fazę. Rośnie w siłę ruch, który domaga się skasowania cyfrowych kartotek powstających dzięki śledzeniu poczynań internautów. Biznes równie mocno broni swoich racji do nieskrępowanego używania internetu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/442834,prywatnosc_w_sieci_nie_istnieje_korzysta_na_tym_biznes_traca_uzytkownicy.html

PULS BIZNESU

Uważaj na hasła w portalach społecznościowych

Portale społecznościowe i randkowe ułatwiają życie hakerom, ponieważ niektóre z publikowanych tam danych osobowych często są też hasłami do logowania - wynika z badań firmy Experian.

http://www.pb.pl/a/2010/08/15/Uwazaj_na_hasla_w_portalach_spolecznosciowych

Apple ma wyłączność na supermetale

Komputery i telefony Apple będą mocniejsze i bardziej błyszczące. Firma uzyskała dostęp do technologii Liquidmetal.

http://www.pb.pl/a/2010/08/15/Apple_ma_wylacznosc_na_supermetale