Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google wycofa się z Chin... Sto tysięcy iPadów w pierwszy dzień... IT i media górują w rankingu przejęć i fuzji... Portale internetowe zarobią na medycynie... Lepsza ochrona domen .org... Zjazd administratorów szkolnych sieci... 22 mln dol. premii za zastąpienie Steve'a Jobsa...

COMPUTERWORLD

Medium firmowo zaangażowaneSieci społecznościowe stają się oczywistym elementem strategii komunikacyjnej przedsiębiorstw. Jak z nich korzystać, by nie zrazić do siebie klientów?

http://p1.idg.pl/r/e6e80

IT i media górują w rankingu przejęć i fuzjiJak wynika z raportu "Rynek fuzji i przejęć (M&A) - Polska na tle Europy Środkowej" przygotowane przez KPMG i DealWatch, sektor informatyka, media, komunikacja i rozrywka był w minionym roku sektorem, w którym dokonano najwięcej fuzji i przejęć. Łącznie zawarto w tym sektorze prawie 100 transakcji o wartości prawie 1,3 mld euro.

http://p1.idg.pl/r/88fca

Ewolucja organizacji wsparcia - prośba o pomoc w werfikacji modeluWpis całkiem serio - prośba o pomoc do tych Czytelników, którzy na co dzień obserwują organizację wsparcia IT i widzą, jak ona się zmienia. Potrzebuję ich danych, w zamian oferuję moje.

http://p1.idg.pl/r/8bf54

RZECZPOSPOLITA

Sto tysięcy iPadów w pierwszy dzieńNowy gadżet firmy Apple wejdzie na rynek dopiero 3 kwietnia, ale od piątku klienci mogą już składać na niego zamówienia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,447158_Sto_tysiecy_iPadow_w_pierwszy_dzien.html

Polski awatar wsparł Avatara z USA Wirtualni konsultanci (awatarzy) opracowani przez polską spółkę

coraz śmielej atakują globalne rynki. Jedna z wiodących światowych grup badawczych - Millward Brown International - wykorzystała technologię przy ankiecie poprzedzającej galę Oscarów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,446582_Polski_awatar_wsparl_Avatara_z_USA_.html

Google wycofa się z ChinNa "99 procent" firma Google wycofa się z Chin i zamknie dla tamtejszych użytkowników swoją wyszukiwarkę, po tym jak negocjacje z Pekinem w sprawie cenzury w internecie nie przyniosły żadnych rezultatów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,446803_FT__Google_wycofa_sie_z_Chin.html

GAZETA PRAWNA

Portale internetowe zarobią na medycyniePo latach walki o internautów zainteresowanych motoryzacją, sportem czy plotkami portale coraz mocniej poszukują nowych grup użytkowników. Teraz stawiają na Polaków szukających informacji o zdrowiu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/405927,portale_internetowe_zarobia_na_medycynie.html

MSWiA: niższe kwoty dotacji dla przedsiębiorców, zakaz zawyżania kosztówRząd chce zablokować możliwość sztucznego zawyżania kosztów inwestycji przez firmy, które starają się o e-dotacje. To jedna z głównych zmian w planowanym na kwiecień konkursie o unijne pieniądze na e-biznes.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/405914,mswia_nizsze_kwoty_dotacji_dla_przedsiebiorcow_zakaz_zawyzania_kosztow.html

GAZETA WYBORCZA

Milknie muzyka w InterneciePo latach totalnej wolności i samowolki wielkie koncerny płytowe próbują przejąć inicjatywę i zapanować nad dystrybucją muzyki w sieci. Oznacza to jednak kłopoty nie tylko dla piratów, ale i dla legalnych serwisów, z których korzystają miliony internautów na całym świecie.

http://wyborcza.pl/1,75248,7660032,Milknie_muzyka_w_internecie.html

22 mln dol. premii za zastąpienie Steve'a JobsaGdy Jobs był na półrocznym zwolnieniu lekarskim, jego obowiązki przejął Tim Cook, dyrektor zarządzający Apple. Za ten okres otrzymał sowity bonus - ok. 22 mln dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,7654730,22_mln_dol__premii_za_zastapienie_Steve_a_Jobsa.html

NetWorld

Fortinet ostrzega przed cyberprzestępcami i oprogramowaniem typu ransomwareZ danych lutowego wydania Fortinet Threatscape wynika, że w ubiegłym miesiącu wzrósł poziom aktywności oprogramowania typu ransomware, zanotowano rekordową liczbę spamu. Wciąż poważnym problemem są próby wyłudzania pieniędzy przez cyberprzestępców oraz rosnąca liczba luk w systemach informatycznych.

http://p1.idg.pl/r/24bc3

Lepsza ochrona domen .orgPublic Interest Registry wdroży w czerwcu br. dla domen .org dodatkowy poziom zabezpieczeń w postaci DNS Security Extensions (DNSSEC), co ma zapewnić lepszą ochronę organizacjom non-profit przed atakami "zatrutego bufora" (cache poisoning).

http://p1.idg.pl/r/f3fe7

Zjazd administratorów szkolnych sieciJuż po raz szósty do Nowego Tomyśla zjadą nauczyciele informatyki z całej Polski. Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego organizuje KASSK 2010 - Konferencję Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych w dniach od 9 do 11 kwietnia.

http://p1.idg.pl/r/e7053