Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Portale rozwijają się mimo kryzysu... Grupa Sygnity - spowolnienie odbiło się na wynikach... Elbląg wchodzi w szerokopasmowy internet... Cisco inwestuje w bezpieczeństwo wirtualizacji... CA kontynuuje zakupy w obszarze cloud computing... Produktów high tech dla seniorów będzie przybywać...

COMPUTERWORLD

Zabytkowa informatyka

Współczesna technologia oferuje muzealnikom narzędzia umożliwiające dotarcie do odbiorców w atrakcyjnej formule. Coraz większego znaczenia nabierają rozwiązania na urządzenia przenośne. Niestety, na razie tylko nieliczne muzea z nich korzystają.

http://p1.idg.pl/r/86fc0

Grupa Sygnity :spowolnienie odbiło się na wynikach

Nowy model zarządzania ma powstrzymać spadek przychodów i kosztów oraz zapewnić powrót wzrostu sprzedaży i zysków.

http://p1.idg.pl/r/ec046

Jak pozbyć się problemów z platformą IT? Wystarczy wygrać nasz konkurs

Computerworld, Fujitsu oraz Intel zapraszają do udziału w konkursie "Wyciśnij więcej z IT". Do wygrania jest bardzo atrakcyjna nagroda - mocny serwer Fujitsu PRIMERGY TX300 S5 z procesorem Intel Xeon.

http://p1.idg.pl/r/55584

RZECZPOSPOLITA

Portale rozwijają się mimo kryzysu

Właściciele największych portali liczą na dobry rok. Żeby dobrze wykorzystać koniunkturę, zwiększają inwestycje.

http://www.rp.pl/artykul/9211,440660_Portale_rozwijaja_sie_mimo_kryzysu.html

High tech dla seniora

Produktów dla seniorów będzie przybywać.

http://www.rp.pl/artykul/9211,440364_High_tech_dla_seniora_.html

Prezesi po kryzysie

Pobudzanie przedsiębiorczości i innowacji to najważniejsze wyzwania stojące przed szefami

Firm.

http://www.rp.pl/artykul/9211,440070_Prezesi_po_kryzysie.html

PULS BIZNESU

Elbląg wchodzi w szerokopasmowy internet

43 mln złotych będzie kosztować budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z 20 stanowisk bezpłatnego dostępu do internetu oraz z 8 hotspotów, czyli obszarów bezprzewodowego dostępu do sieci.

http://www.pb.pl/a/2010/02/27/Elblag_wchodzi_w_szerokopasmowy_internet

NetWorld

100 GbE wciąż za drogi

Przedstawiciele największych dostawców rozwiązań sieciowych (Cisco, Brocade, Qlogic, Emulex), uczestniczący w zakończonej wczoraj konferencji Ethernet Technology Summit (USA), zgodnie twierdzą, że choć popyt na szybki Ethernet (40/100 Gb) rośnie, to w dalszym ciągu znaczącą przeszkodą w upowszechnieniu nowoczesnych sieci jest ich cena. Według specjalistów Infonetics Research zmian w polityce cenowej dotyczącej najbardziej wydajnych sieci ethernetowych (100 GbE) nie należy się spodziewać przed 2015 rokiem.

http://p1.idg.pl/r/5f58f

Elektrownia w pigułce?

Bloom Energy zaprezentowała urządzenia Bloom Energy Server (Bloom Box), które według przedstawicieli firmy mogą wkrótce zrewolucjonizować klasyczną infrastrukturę wytwarzania i dostarczania energii elektrycznej.

http://p1.idg.pl/r/61268

ITPartner

Cisco inwestuje w bezpieczeństwo wirtualizacji

Cisco i kilku innych inwestorów zainwestowało 10,5 miliona USD w spółkę HyTrust, która zajmuje się problemami bezpieczeństwa stwarzanymi przez rosnącą popularność platform wirtualizacji VMware.

http://p1.idg.pl/r/b96e5

CA kontynuuje zakupy w obszarze cloud computing

Firma poinformowała o osiągnięciu ostatecznego porozumienia dotyczącego zakupu firmy 3Tera. Według analityków rynku posuniecie to ma zapewnić temu dostawcy oprogramowania zarządzania narzędzia umożliwiające użytkownikom łatwiejsze przejście do prywatnych i publicznych "chmur".

http://p1.idg.pl/r/c01e5