Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google staje się "monopolem gigantem"... 6 najbardziej pożądanych specjalizacji IT 2010 roku... Przełom w dotacjach na ostatnią milę... Więcej zmian w informatyzacji administracji... Vivendi odbija Erę... Sygnity reorganizuje się... W lutym będzie do wzięcia 100 mln zł dotacji dla firm... Serwisy społecznościowe na celowniku hakerów...

COMPUTERWORLD

6 najbardziej pożądanych specjalizacji IT 2010 roku

Czyli co warto umieć, żeby w tym roku znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę w IT.

http://p1.idg.pl/r/12dea

Więcej zmian w informatyzacji administracji

Zgodnie z plotkami z Kancelarii Premiera RM, Donald Tusk - w ramach koalicyjnego pojednania - myśli o przekazaniu odpowiedzialności za informatyzację wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi, kierującemu resortem gospodarki.

http://p1.idg.pl/r/a0953

Witold Drożdż do "cywila" c.d.

Jak donoszą - wspomniani wczoraj nasi czytelnicy z Batorego 5 - "sprawiedliwy Jerzy Miller jest mocno zirytowany działaniami Witolda Drożdża, który wkrótce ma odpowiedzieć za swoje działania". Ponoć "szlag go trafił", jak dowiedział się, że nowo powstały Departament Społeczeństwa Informacyjnego zamiast na ekspertyzy wydal kasę na sprzęt komputerowy i… iPhone’y!

http://p1.idg.pl/r/3dd3c

Sygnity reorganizuje się

Powstała nowa struktura organizacyjna, która uwzględnia wszystkie spółki Grupy Sygnity. Podstawowe założenie jest takie, że firma działa w ramach obszarach biznesowych, w których istnieje jednoosobowa odpowiedzialność za jego wynik, w tym osiąganych z projektów zysk.

http://p1.idg.pl/r/18b60

RZECZPOSPOLITA

Przełom w dotacjach na ostatnią milę

Po dwóch latach braku zainteresowania po granty na budowę sieci internetowych zgłosili się chętni na całą pulę.

http://www.rp.pl/artykul/9211,417783_Przelom_w_dotacjach__na_ostatnia_mile.html

GAZETA PRAWNA

W lutym będzie do wzięcia 100 mln zł dotacji dla firm

W ostatnich dniach stycznia ruszy pierwszy w tym roku konkurs na unijne dotacje dla przedsiębiorców w programie Innowacyjna Gospodarka. Do podziału będzie ok. 100 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/385153,w_lutym_bedzie_do_wziecia_100_mln_zl_dotacji_dla_firm.html

GAZETA WYBORCZA

Google staje się "monopolem gigantem"

- Google staje się "monopolem - gigantem" ostrzegła w sobotę minister sprawiedliwości Niemiec Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, dodając, że firma może stać się obiektem licznych dochodzeń, jeśli nie stanie się bardziej "przejrzysta". Dodatkowo jak informuje "Le Figaro" prezydent Francji Nicolas Sarkozy skłania się ku propozycji opodatkowania Google'a.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7437103,Google_staje_sie__monopolem_gigantem_.html

PULS BIZNESU

Vivendi odbija Erę

Vivendi chce wejść do siedziby Ery jako pełnoprawny udziałowiec. Jednocześnie żąda jednak odszkodowania za utratę tych udziałów.

http://www.pb.pl/2/a/2010/01/11/Vivendi_odbija_Ere

ITPartner

CES: Verizon Wireless prezentuje możliwości technologii LTE

Podczas odbywających się w Los Angeles targów CES przedstawiciele firmy Verizon Wireless zademonstrowali praktyczne możliwości wykorzystania technologii komórkowej czwartej generacji.

http://p1.idg.pl/r/ad214

Pierwsze kontrakty na budowę unijnego systemu nawigacji warte miliard euro

Komisja Europejska przyznała pierwsze kontrakty związane z budową systemu lokalizacji satelitarnej Galileo. Na wykonawców pierwszego etapu projektu wybrano m.in. firmy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

http://p1.idg.pl/r/2c2d7

NetWorld

Serwisy społecznościowe na celowniku hakerów

Facebook i Twitter to przykłady sieci społecznościowych, które w ostatnich latach rozwijają się bardzo dynamicznie. Owy rozwój zauważyły jednak nie tylko firmowe działy IT, blokujące często możliwość korzystania z takich portali w godzinach pracy, ale i hakerzy, czyhający na mniej uważnych użytkowników. W ubiegłym roku doszło przynajmniej do kilku istotnych naruszeń prywatności i włamań na konta, a według ekspertów proceder.

http://p1.idg.pl/r/80206

Obawy o bezpieczeństwo, to częsty powód opóźnień w aktualizacji oprogramowania

Według badań przeprowadzonych przez firmę Symantec, ponad jedna trzecia (35 proc.) europejskich przedsiębiorstw jako główną przyczynę wątpliwości towarzyszących aktualizacji oprogramowania podaje zagrożenia związane z atakami hakerów na nowe oprogramowanie.

http://p1.idg.pl/r/52e42