Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rejestracja stron WWW będzie dobrowolna... Polska gospodarka musi postawić na innowacyjność... Fujitsu już bez własnego biznesu HDD... Zarządzanie finansami osobistymi przenosi się do sieci... Pożyczki ze Smava.pl będą sprzedawane przez doradców... Dostawcy infrastruktury angażują się w ekologię...

COMPUTERWORLD

Bliższe niż chmura

Istotą utility computing jest model, polegający na skalowalnej usłudze dzierżawy zasobów na gwarantowanym poziomie, przy użyciu zestandaryzowanych procesów i technologii, często w parze z wirtualizacją zasobów.

http://p1.idg.pl/r/bfddf

Dostawcy infrastruktury angażują się w ekologię

Dostawcy sieciowej infrastruktury telekomunikacyjnej coraz bardziej angażują się w działania proekologiczne.

http://p1.idg.pl/r/02740

MTS 2009 - premiery i wizje

Tegoroczna konferencja technologiczna Microsoft Technology Summit 2009 zgromadziła pod koniec września ponad 3000 uczestników - specjalistów IT, programistów oraz menedżerów IT z całej Polski. Podczas MTS swoje światowe prapremiery miały systemy Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2.

http://p1.idg.pl/r/a0ef8

RZECZPOSPOLITA

Rejestracja stron WWW będzie dobrowolna

Ministerstwo Kultury zmieni projekt noweli przepisów, tak aby osoby piszące w sieci same decydowały, czy chcą być dziennikarzami.

http://www.rp.pl/artykul/4,372061_Rejestracja_stron_WWW_bedzie_dobrowolna.html

Internetowe pożyczki poza siecią

Serwisy oferujące pożyczki społecznościowe w poszukiwaniu klientów wychodzą poza sieć. Pożyczki ze Smava.pl będą sprzedawane przez doradców Euro Finanse.

http://www.rp.pl/artykul/9211,372909_Internetowe_pozyczki_poza_siecia.html

Zarządzanie finansami osobistymi przenosi się do sieci

Należąca do Comarchu spółka iFin24 włączyła się do walki o kieszenie polskich internautów. Liczy, że zechcą płacić za korzystanie z serwisu pozwalającego im zarządzać finansami osobistymi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,372402_Budzet_domowy_przenosi_sie_do_sieci.html

GAZETA PRAWNA

Phelps: Polska gospodarka musi postawić na innowacyjność

Biznes cierpi na krótkowzroczność. Przed kryzysem zarządy firm nalegały na to, by menedżerowie planowali działania w perspektywie kwartału, a nie pięciu czy dziesięciu lat.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/357274,phelps_polska_gospodarka_musi_postawic_na_innowacyjnosc.html

MSPStandard

Mity i fakty

Rzeczywistość pracy w firmach opartych na wiedzy często znacząco odbiega od powszechnych wyobrażeń czy ideowych założeń teoretyków nowej gospodarki.

http://p1.idg.pl/r/3ad54

ITPartner

Fujitsu już bez własnego biznesu HDD

Koncern Fujitsu przekazał całą działalność związaną z rozwojem, produkcją i sprzedażą dysków twardych spółce Toshiba Storage Device Corporation. Dzięki tej transakcji Toshiba stanie się m.in. największym producentem dysków twardych dla komputerów przenośnych.

http://p1.idg.pl/r/bc484