Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Do firm trafi dodatkowe 648 mln zł na innowacyjne inwestycje... Dozór elektroniczny tylko dla warszawskich więźniów... UKE zaakceptował obniżki TP SA za połączenia z sieci stacjonarnej na komórki... Przed Microsoftem mnożą się problemy. Receptą na sukces ma być mariaż z Nokią... Pierwszy polski reklamodawca przenosi swoich klientów w wirtualną rzeczywistość... Prezentujemy jak będzie wyglądał nowy interfejs pakietu OpenOffice...

COMPUTERWORLD

Open Office pozazdrościł Office 2007

Interfejs pakietu OpenOffice niebawem się zmieni. Już dziś możemy pokazać, jak będzie wyglądał najpoważniejszy konkurent pakietu Microsoft Office.

http://www.computerworld.pl/news/348691/Open.Office.pozazdroscil.Office.2007.html

RZECZPOSPOLITA

Więcej na innowacje

Do firm trafi dodatkowe 648 mln zł na innowacyjne inwestycje. Zwiększenie puli środków jest możliwe dzięki porozumieniu resortów gospodarki i rozwoju.

http://www.rp.pl/artykul/5,350005_Wiecej_na_innowacje.html

Gigant szuka nowych rynków

Przed Microsoftem mnożą się problemy. Receptą na sukces ma być mariaż z Nokią.

http://www.rp.pl/artykul/131133,348749_Gigant_z_Redmond_szuka_nowych_rynkow.html

GAZETA PRAWNA

Dozór elektroniczny tylko dla warszawskich więźniów

W tym roku zaledwie pół tysiąca skazanych będzie mogło odbyć karę więzienia poza aresztem. Na razie tylko w apelacji warszawskiej zostanie wprowadzony elektroniczny dozór więźniów.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/345172,dozor_elektroniczny_tylko_dla_warszawskich_wiezniow.html

UKE zaakceptował obniżki TP SA za połączenia z sieci stacjonarnej na komórki

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaakceptował zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej SA do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel (Orange), Polkomtel (Plus) i Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era) oraz P4 (Play).

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/344975,uke_zaakceptowal_obnizki_tp_sa_za_polaczenia_z_sieci_stacjonarnej_na_komorki.html

WYBORCZA.PL

Krok od Matriksa

Pierwszy polski reklamodawca przenosi swoich klientów w wirtualną rzeczywistość. Gonimy świat, gdzie podobne eksperymenty - choć z różnym skutkiem - trwają od lat.

http://wyborcza.pl/biznes/1,99153,6932649,Krok_od_Matriksa.html

43 mln dol. kary dla e-bukmachera

Założyciel BetOnSports, brytyjskiego serwisu internetowego ze sportowymi zakładami, przyznał się do łamania prawa przed amerykańskim sądem. Sam zaproponował, że zapłaci 43,65 mln dol. grzywny. Ale i tak grożą mu jeszcze ponad 4 lata więzienia.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6931291,43_mln_dol__kary_dla_e_bukmachera.html