Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Twitter posłużył do ataku DDoS na Iran... SMS-y wysyłane w kraju mogą być tańsze... Setki tysięcy stron WWW trzeba będzie rejestrować... Cyfrowy Polsat szykuje potrójną usługę... Nokia Siemens przejmie komórkowy biznes Nortela... Za wpis internauty portal nie odpowiada... Comp jest gotów wydać na skup niemal 42 mln zł... Mało aplikacji do czytania prasy w iPhone’ie... ZUS organizuje szkolenia z zakresu zakładania firmy w "jednym okienku"...

COMPUTERWORLD

Jak odkorkować miasto

Najefektywniejsze sposoby zarządzania ruchem drogowym będzie można osiągnąć poprzez umiejętne zarządzanie informacją. To nowy czynnik integrujący miasto.

http://p1.idg.pl/r/ab6ba

Rozwiązania IT dobre, bo polskie

Akcja "Kupuj Nasze - są powody do dumy" promuje polskie firmy i ich produkty, które z powodzeniem konkurują z międzynarodowymi koncernami. Oprogramowanie BPSC to pierwsze produkty informatyczne, które zostały włączone do kampanii.

http://p1.idg.pl/r/3047a

Aplikacje na wakacje - niezbędnik urlopowicza

Wyjeżdżając na urlop, zabierzesz ze sobą komórkę, może laptop. I to wszystko? Naszym zdaniem powinieneś zaopatrzyć się w garść aplikacji, które uprzyjemnią ci wypoczynek.

http://p1.idg.pl/r/0881d

SECURITYStandard

Twitter posłużył do ataku DDoS na Iran

Ostatnie wydarzenia w Iranie mogą być dowodem (i ostrzeżeniem) na to, jak łatwo odpowiednio zdeterminowani (i sprawni w posługiwaniu się narzędziami hakerskimi) internauci mogą wykorzystać popularne serwisy społecznościowe do zmobilizowanie potężnej cyberarmii, zdolnej do skutecznego zaatakowania dowolnego celu na świecie.

http://p1.idg.pl/r/c43b0

RZECZPOSPOLITA

Esemesy wysyłane w kraju mogą być tańsze

Połączenia głosowe tanieją, SMS nie. UKE bada, czy wart 2 - 3 mld zł rynek wiadomości tekstowych wymaga regulacji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,323428_Esemesy_wysylane__w_kraju_moga_byc_tansze.html

Setki tysięcy stron WWW trzeba będzie rejestrować

Opinie organizacji pozarządowych potwierdzają zastrzeżenia "Rz" do projektu nowelizacji prawa prasowego. Nowe regulacje mogą dotknąć nawet blogów.

http://www.rp.pl/artykul/4,323382_Setki_tysiecy_stron_WWW__trzeba_bedzie_rejestrowac.html

Za wpis internauty portal nie odpowiada

Prowadzący serwis nie odpowiada za komentarze umieszczane w nim przez Internautów - wynika z prawomocnego już wyroku.

http://www.rp.pl/artykul/4,322474_Za_wpis_internauty_portal_nie_odpowiada.html

GAZETA PRAWNA

Niewielu wydawców w Polsce oferuje aplikacje służące do czytania prasy w popularnym iPhone’ie

Zachodni wydawcy korzystają z iPhon-ów masowo, polscy w większości omijają. Tymczasem darmowe aplikacje i narzędzia internetowe pomagają pozyskać dodatkowych czytelników.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/330812,niewielu_wydawcow_w_polsce_oferuje_aplikacje_sluzace_do_czytania_prasy_w_popularnym_iphone.html

Anioł biznesu pomoże założyć firmę

Inwestorzy, którzy wolą pozostać anonimowi nie tylko pomogą uruchomić i rozwinąć firmę, lecz także doradzą, jak postawić pierwsze kroki na rynku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/330814,aniol_biznesu_pomoze_zalozyc_firme.html

ZUS organizuje szkolenia z zakresu zakładania firmy w "jednym okienku"

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale gubisz się w przepisach i wymaganych do wypełnienia formularzach? 25 czerwca w siedzibach wszystkich oddziałów ZUS odbędą się szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu zakładania firmy w tzw. "jednym okienku".

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/326382,zus_organizuje_szkolenia_z_zakresu_zakladania_firmy_w.html

GAZETA WYBORCZA

Rosyjska twarz Facebooka

Ma w kieszeni trzy czwarte rosyjskiego internetu, dobre relacje z Kremlem, Naszą-klasę. Teraz sięgnął po amerykański Facebook.

http://wyborcza.pl/1,75248,6741938,Rosyjska_twarz_Facebooka.html

PULS BIZNESU

Multiplay Cyfrowego Polsatu

Rewolucja wybuchnie w czwartym kwartale. Spółka ruszy z potrójną usługą. Cyfrowy Polsat przygotowuje się do ofensywy — połączy w jedną ofertę telewizję, Internet i komórki.

http://www.pb.pl/2/a/2009/06/22/Multiplay_Cyfrowego_Polsatu

Rozpoznał napastników w Google Street View

Holenderska policja poinformowała w piątek o zatrzymaniu bliźniaków, podejrzanych o napad rabunkowy. Ofiara napadu rozpoznała sprawców w internecie, korzystając z aplikacji Google Street View.

http://www.pb.pl/a/2009/06/19/Rozpoznal_napastnikow_w_Google_Street_View

Nokia Siemens przejmie komórkowy biznes Nortela za 650 mln USD

Kanadyjski Nortel, niegdyś największa w Ameryce Północnej spółka telekomunikacyjna, sprzeda większość swojego biznesu spółce Nokia Siemens Networks. Kwota transakcji to 650 mln USD.

http://www.pb.pl/a/2009/06/20/Nokia_Siemens_przejmie_komorkowy_biznes_Nortela_za_650

PARKIET

Koszty programu motywacyjnego nie obniżą zysku

Macrologic, w ramach programu motywacyjnego, sprzedaje własne akcje pracownikom. Na razie do uprawnionych osób trafiło 50 tys. walorów stanowiących 2,65 proc. kapitału.

http://www.parkiet.com/artykul/26,822505_Macrologic_Koszty_programu_motywacyjnego_nie_obniza_zysku_.html

Comp jest gotów wydać na skup niemal 42 mln zł

Niewielka płynność akcji na giełdzie powoduje, że informatyczna spółka, planująca skup własnych papierów, prawdopodobnie ogłosi wezwanie.

http://www.parkiet.com/artykul/26,823018_Comp_jest_gotow_wydac__na_skup_niemal_42_mln_zl.html

ŻYCIE WARSZAWY

Bilety przez komórkę

Zarząd Transportu Miejskiego planuje od sierpnia wprowadzić do sprzedaży przez telefon komórkowy bilety dobowe oraz trzy- i siedmiodniowe - dowiedziało się "ŻW". Teraz wszystko zależy od kolejarzy.

http://www.zw.com.pl/artykul/1,374494_Bilety_przez_komorke.html

MSPStandard

Człowiek do zadań specjalnych

Przy wdrażaniu SOA ważne jest, aby dyrektor IT rozumiał, jak zmieni się model działania IT oraz całej organizacji, a wszyscy inni mieli świadomość, w jaki sposób organizacja będzie przechodzić od tradycyjnej architektury IT w stronę architektury zorientowanej na usługi.

http://p1.idg.pl/r/40947

ITPartner

Microsoft: nawet 10 proc. dochodu operacyjnego na rozwój Bing.com

Microsoft gotów jest przeznaczać od 5 proc. do 10 proc. dochodu operacyjnego na rozwój swoich produktów wyszukiwawczych nawet przez 5 lat.

http://p1.idg.pl/r/3b0b4

Asseco: po Grupie TP i PZU, umowa z PZU Życie

Firma podpisała kontrakt na prawie 29 mln zł na świadczenie usług serwisu, utrzymania i rozwoju eksploatowanych przez PZU Życie systemów informatycznych.

http://p1.idg.pl/r/47023