Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Rosjanie zainwestują w Facebooka... Serwis aukcyjny eBay wygrywa z L'Orealem... Sferia w tym roku chce zacząć budowę radiowej sieci... Bruksela ostrzega Streżyńską... Do 1,4 mln nowych klientów platform... Rośnie oferta audiobooków... "Koszerne" karty telefoniczne...

COMPUTERWORLD

Zapytaj europosłaCzy jest Pan/Pani za karaniem całkowitym zakazem dostępu do Internetu osób ściągających muzykę, filmy, zdjęcia czy oprogramowanie ze źródeł, które nie gwarantują odprowadzania opłat za prawa własności intelektualnej?

http://p1.idg.pl/r/41fde

Fundusze z UE na badania naukowe na Ścianie WschodniejAż 382 mln zł dostaną uczelnie wyższe, instytucje naukowe i gminy z pięciu województw Polski wschodniej. Za unijne euro doposażą laboratoria i uruchomią nowe kierunki badań naukowych - takich, z których skorzystają przedsiębiorcy.

http://p1.idg.pl/r/a79c4

Sun zamierza stworzyć rozbudowany system dystrybucji aplikacji JavaProjekt znany obecnie pod nazwą kodową Project Vector zakłada uruchomienie rozbudowanej platformy umożliwiającej dystrybucję oprogramowania tworzonego w języku Java. Władze firmy Sun mają nadzieję, że wokół nowego serwisu powstanie społeczność skupiająca nawet miliard osób.

http://p1.idg.pl/r/815b6

W czerwcu koniec wsparcia dla Office 2000Za niecałe dwa miesiące wygasa okres obsługi technicznej dla oprogramowania Microsoft Office 2000. Przedstawiciele producenta zapowiedzieli, że 14 czerwca nie będą publikowane żadne poprawki dla leciwej, ale nadal popularnej wersji pakietu biurowego. Office 2000 zadebiutował w czerwcu 1999 roku.

http://p1.idg.pl/r/4b813

RZECZPOSPOLITA

Serwis aukcyjny eBay wygrywa z L'OrealemAukcyjny potentat nie ponosi winy, że w jego serwisie klienci sprzedają podrabiane towary - orzekł brytyjski sąd.

http://www.rp.pl/artykul/9211,310144_Serwis_aukcyjny_eBay_wygrywa_z_L_Orealem_.html

Książki warte słuchania Polacy chętniej sięgają po książki do słuchania, a ich oferta rośnie. Producentów tzw. audiobooków nie odstraszają nawet wysokie koszty ich produkcji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,310104_Ksiazki_warte_sluchania_.html

Rosjanie zainwestują w FacebookaRosyjska grupa internetowa Digital Sky Technologies zainwestuje 200 mln dolarów w Facebooka. Po tej transakcji wartość amerykańskiego serwisu społecznościowego może wzrosnąć do 10 mld dolarów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,309746_Rosjanie_zainwestuja_w_Facebooka.html

Klienci straszeni wirusamiKontrowersyjna opinia wzburzyła firmy produkujące programy zabezpieczające. Dyrektor jednej z nich - Trend Micro - zarzucił branży, że oszukuje klientów, wyolbrzymiając zagrożenia w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,309595_Klienci_straszeni_wirusami.html

GAZETA PRAWNA

Do 1,4 mln nowych klientów platformPlatformy bronią się przed spowolnieniem i przyciągają nowych klientów. W tym roku liczba abonentów może wzrosnąć o 20-30 proc.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/320096,do_1_4_mln_nowych_klientow_platform.html

Sferia w tym roku chce zacząć budowę radiowej sieciJeszcze w tym miesiącu rozstrzygnięty zostanie przetarg na dostawę sprzętu do budowy ogólnopolskiej bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej. Sferia liczy, że budowa ruszy w tym roku.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/319794,sferia_w_tym_roku_chce_zaczac_budowe_radiowej_sieci.html

GAZETA WYBORCZA

Podrabiane iPody dla prezesówSkandalem zakończyło się ubiegłotygodniowe Forum Ekonomiczne w Szwajcarii.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6644920,Podrabiane_iPody_dla_prezesow.html

PULS BIZNESU

Bruksela ostrzega StreżyńskąKomisja Europejska grozi regulatorowi wszczęciem procedury naruszeniowej. To woda na młyn polskich operatorów komórkowych.

http://www.pb.pl/a/2009/05/25/Bruksela_ostrzega_Strezynska2

"Koszerne" karty telefonicznePubliczna firma telekomunikacyjna w Izraelu poinformowała w piątek, że wkrótce wprowadzi do sprzedaży "koszerne" karty telefoniczne, które blokują dostęp do numerów zakazanych przez rabinów.

http://www.pb.pl/a/2009/05/22/Koszerne_karty_telefoniczne2

MSPStandard

Dzieło czy usługa?Zastosowanie udostępniania oprogramowania w modelu SaaS wiąże się z szeregiem nowych problemów prawnych.

http://p1.idg.pl/r/35199