Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Narodowy operator wstrzymuje inwestycje... Asseco zaskoczyło wynikami... Olbrzymie straty na elektronice... Hurt łata dziury w budżecie Telekomunikacji Polskiej... Rusza informatyzacja górnictwa... Spółki muszą mieć w zarządach prawdziwych liderów... Jak wygląda świat bez Google'a... Rozpoczęła się trzecia wojna o Internet...

COMPUTERWORLD

Palący problemJeśli mamy przyjąć euro 1 stycznia 2012 r., pół roku wcześniej ma obowiązywać wymóg podawania cen w złotych i euro, 1 czerwca 2011 r. muszą być gotowe systemy IT. O projektach ich dostosowania trzeba myśleć już teraz.

http://p1.idg.pl/r/b0ebe

Menedżerowie centrów danych będą mieć problem z wytycznymi ekologicznymi UEAż 70% menedżerów zarządzających europejskimi centrami danych (CPD) obawia się negatywnego wpływu, jaki może na ich działalność mieć nowa regulacja dotycząca redukcji emisji związków węgla CRC (Carbon Reduction Commitment). I to pomimo faktu, że aż 60% z nich stosuje już rozwiązania green IT.

http://p1.idg.pl/r/f0ec4

Sieć rozległa resortu sprawiedliwości to nowe e-usługi dla obywateliDzięki niej firmy i osoby prywatne zyskały bowiem łatwy dostęp do różnych rejestrów sądowych, m.in. Księgi Wieczystej, KRS, czy Rejestru Zastawów.

http://p1.idg.pl/r/3e443

RZECZPOSPOLITA

Narodowy operator wstrzymuje inwestycjeTP SA uruchomiła program oszczędnościowy. Dlatego prezes Maciej Witucki zatwierdza osobiście projekty inwestycyjne grupy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306996_Narodowy_operator_wstrzymuje_inwestycje.html

Telewizja bije Internet tylko na serialePolscy internauci częściej szukają bieżących informacji w sieci niż w gazetach czy telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306989_Telewizja_bije_Internet_tylko_na_seriale.html

Hurt łata dziury w budżecie Telekomunikacji PolskiejNarodowy operator zwiększa przychody z przekazywania połączeń między sieciami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306990_Hurt_lata_dziury_w_budzecie_Telekomunikacji_Polskiej_.html

Kopalnie zamieniają kilofy na komputery Rusza informatyzacja górnictwa. Na kontrakty liczą najwięksi gracze branży IT, między innymi Asseco Poland i SAP.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306551_Kopalnie_zamieniaja_kilofy_na_komputery_.html

Kredyt technologiczny jest, chociaż go nie ma410 mln euro ma zasilać firmy inwestujące w nowe technologie w latach 2007 - 2013. Na razie tylko potencjalnie. Program wciąż nie może wystartować.

http://www.rp.pl/artykul/4,306129_Kredyt_technologiczny_jest__chociaz_go_nie_ma.html

GAZETA PRAWNA

Spółki muszą mieć w zarządach prawdziwych liderówNa czele spółek, które chcą sobie poradzić z kryzysem, powinni teraz stać prawdziwi liderzy, którzy mają jasno postawiony cel i nie boją się go zrealizować. W pracy powinni ich wspierać kompetentni specjaliści od zarządzania ryzykiem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/318483,spolki_musza_miec_w_zarzadach_prawdziwych_liderow.html

GAZETA WYBORCZA

Jak wygląda świat bez Google'aPrawie dwie godziny nie działały w czwartek serwisy Google'a. Na awarię narzekają internauci. Szefowie polskich firm twierdzą, że jej nie zauważyli.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6614059,Jak_wyglada_swiat_bez_Google_a.html

Rozpoczęła się trzecia wojna o InternetCeny sięgające pojedynczych złotych i szybkości przekraczające 100 megabitów - to kolejna odsłona walki polskich operatorów o klientów Internetu.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6614067,Rozpoczela_sie_trzecia_wojna_o_internet.html

PULS BIZNESU

Tragedii nie bylo, Asseco zachwyciłoWyniki z pierwszego kwartału największych spółek są różne — raz lepsze, raz gorsze. Na szczęście czarny scenariusz się nie sprawdził. Swoistym liderem zostało kierowane przez Adama Górla Asseco Poland.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/18/Mialo_byc_dramatycznie_a_bylo_tylko_slabo

PARKIET

Olbrzymie straty na elektronicePanasonic dołączył do grona japońskich firm, których wyniki finansowe straszą czerwonym kolorem. W roku podatkowym, który zakończył się 31 marca koncern miał 4 mld dolarów straty netto. W roku obecnym nikt nie spodziewa się, że wynik znajdzie się nad kreską.

http://www.parkiet.com/artykul/26,810975_Olbrzymie_straty_na_elektronice.html

ŻYCIE WARSZAWY

Cyberslacking - prywata w czasie pracyCo wykrada pracownikom biur najwięcej czasu z godzin przeznaczonych na pracę? Przerwa na lunch? Picie kawy, palenie papierosów? Nie. Dziś najczęściej "zdradzamy" firmę, praktykując cyberslacking (obijanie się, leniuchowanie w sieci) - wykorzystywanie Internetu w pracy dla celów prywatnych.

http://www.zw.com.pl/artykul/3,363568_Cyberslacking___prywata_w_czasie_pracy.html

MSPStandard

Jak sprawdzić zabezpieczeniaSprawdzenie rzeczywistego poziomu bezpieczeństwa w firmie jest dość trudne. Jedną z zalecanych metod są testy penetracyjne.

http://p1.idg.pl/r/cc95c

Dlaczego firmy nie potrafią słuchać klientów?Zarówno specjaliści ds. obsługi klienta jak i ich szefowie uważają, że obsługa klienta ma kluczowe znaczenie dla tożsamości i znaczenia marki. W pozostałych kwestiach nie są już zgodni. Dlaczego?

http://p1.idg.pl/r/a7ec4

ITPartner

Ministerstwo Finansów rozpoczyna duże projekty ITResort chce zbudować w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych (CPD). Projekt ten jest elementem większego programu Konsolidacji i centralizacji systemów celnych i podatkowych (KiC).

http://p1.idg.pl/r/c597c