Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Narodowy operator wstrzymuje inwestycje... Asseco zaskoczyło wynikami... Olbrzymie straty na elektronice... Hurt łata dziury w budżecie Telekomunikacji Polskiej... Rusza informatyzacja górnictwa... Spółki muszą mieć w zarządach prawdziwych liderów... Jak wygląda świat bez Google'a... Rozpoczęła się trzecia wojna o Internet...

COMPUTERWORLD

Palący problemJeśli mamy przyjąć euro 1 stycznia 2012 r., pół roku wcześniej ma obowiązywać wymóg podawania cen w złotych i euro, 1 czerwca 2011 r. muszą być gotowe systemy IT. O projektach ich dostosowania trzeba myśleć już teraz.

http://p1.idg.pl/r/b0ebe

Menedżerowie centrów danych będą mieć problem z wytycznymi ekologicznymi UEAż 70% menedżerów zarządzających europejskimi centrami danych (CPD) obawia się negatywnego wpływu, jaki może na ich działalność mieć nowa regulacja dotycząca redukcji emisji związków węgla CRC (Carbon Reduction Commitment). I to pomimo faktu, że aż 60% z nich stosuje już rozwiązania green IT.

http://p1.idg.pl/r/f0ec4

Sieć rozległa resortu sprawiedliwości to nowe e-usługi dla obywateliDzięki niej firmy i osoby prywatne zyskały bowiem łatwy dostęp do różnych rejestrów sądowych, m.in. Księgi Wieczystej, KRS, czy Rejestru Zastawów.

http://p1.idg.pl/r/3e443

RZECZPOSPOLITA

Narodowy operator wstrzymuje inwestycjeTP SA uruchomiła program oszczędnościowy. Dlatego prezes Maciej Witucki zatwierdza osobiście projekty inwestycyjne grupy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306996_Narodowy_operator_wstrzymuje_inwestycje.html

Telewizja bije Internet tylko na serialePolscy internauci częściej szukają bieżących informacji w sieci niż w gazetach czy telewizji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306989_Telewizja_bije_Internet_tylko_na_seriale.html

Hurt łata dziury w budżecie Telekomunikacji PolskiejNarodowy operator zwiększa przychody z przekazywania połączeń między sieciami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306990_Hurt_lata_dziury_w_budzecie_Telekomunikacji_Polskiej_.html

Kopalnie zamieniają kilofy na komputery Rusza informatyzacja górnictwa. Na kontrakty liczą najwięksi gracze branży IT, między innymi Asseco Poland i SAP.

http://www.rp.pl/artykul/9211,306551_Kopalnie_zamieniaja_kilofy_na_komputery_.html

Kredyt technologiczny jest, chociaż go nie ma410 mln euro ma zasilać firmy inwestujące w nowe technologie w latach 2007 - 2013. Na razie tylko potencjalnie. Program wciąż nie może wystartować.

http://www.rp.pl/artykul/4,306129_Kredyt_technologiczny_jest__chociaz_go_nie_ma.html

GAZETA PRAWNA

Spółki muszą mieć w zarządach prawdziwych liderówNa czele spółek, które chcą sobie poradzić z kryzysem, powinni teraz stać prawdziwi liderzy, którzy mają jasno postawiony cel i nie boją się go zrealizować. W pracy powinni ich wspierać kompetentni specjaliści od zarządzania ryzykiem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/318483,spolki_musza_miec_w_zarzadach_prawdziwych_liderow.html

GAZETA WYBORCZA

Jak wygląda świat bez Google'aPrawie dwie godziny nie działały w czwartek serwisy Google'a. Na awarię narzekają internauci. Szefowie polskich firm twierdzą, że jej nie zauważyli.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6614059,Jak_wyglada_swiat_bez_Google_a.html

Rozpoczęła się trzecia wojna o InternetCeny sięgające pojedynczych złotych i szybkości przekraczające 100 megabitów - to kolejna odsłona walki polskich operatorów o klientów Internetu.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6614067,Rozpoczela_sie_trzecia_wojna_o_internet.html

PULS BIZNESU

Tragedii nie bylo, Asseco zachwyciłoWyniki z pierwszego kwartału największych spółek są różne — raz lepsze, raz gorsze. Na szczęście czarny scenariusz się nie sprawdził. Swoistym liderem zostało kierowane przez Adama Górla Asseco Poland.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/18/Mialo_byc_dramatycznie_a_bylo_tylko_slabo

PARKIET

Olbrzymie straty na elektronicePanasonic dołączył do grona japońskich firm, których wyniki finansowe straszą czerwonym kolorem. W roku podatkowym, który zakończył się 31 marca koncern miał 4 mld dolarów straty netto. W roku obecnym nikt nie spodziewa się, że wynik znajdzie się nad kreską.

http://www.parkiet.com/artykul/26,810975_Olbrzymie_straty_na_elektronice.html

ŻYCIE WARSZAWY

Cyberslacking - prywata w czasie pracyCo wykrada pracownikom biur najwięcej czasu z godzin przeznaczonych na pracę? Przerwa na lunch? Picie kawy, palenie papierosów? Nie. Dziś najczęściej "zdradzamy" firmę, praktykując cyberslacking (obijanie się, leniuchowanie w sieci) - wykorzystywanie Internetu w pracy dla celów prywatnych.

http://www.zw.com.pl/artykul/3,363568_Cyberslacking___prywata_w_czasie_pracy.html

MSPStandard

Jak sprawdzić zabezpieczeniaSprawdzenie rzeczywistego poziomu bezpieczeństwa w firmie jest dość trudne. Jedną z zalecanych metod są testy penetracyjne.

http://p1.idg.pl/r/cc95c

Dlaczego firmy nie potrafią słuchać klientów?Zarówno specjaliści ds. obsługi klienta jak i ich szefowie uważają, że obsługa klienta ma kluczowe znaczenie dla tożsamości i znaczenia marki. W pozostałych kwestiach nie są już zgodni. Dlaczego?

http://p1.idg.pl/r/a7ec4

ITPartner

Ministerstwo Finansów rozpoczyna duże projekty ITResort chce zbudować w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych (CPD). Projekt ten jest elementem większego programu Konsolidacji i centralizacji systemów celnych i podatkowych (KiC).

http://p1.idg.pl/r/c597c