Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Będzie taniej na komórki... Piraci mają 95 proc. rynku muzyki online... Microsoft znów trafił pod lupę Brukseli... Nokia i Samsung lepsze od Plusfonu i Playsetu... Spada kurs Actiona...

COMPUTERWORLD

Projekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnegoNajważniejsze projektowane zmiany w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego można podsumować w poniższy sposób.

http://p1.idg.pl/r/dd1fa

MSPSTANDARD

Nowa technologia, nowe wyzwaniaNa pierwszy rzut oka nie ma problemów związanych z wykorzystaniem femtokomórek. Ale to tylko pozory.

http://p1.idg.pl/r/7a111

BYWALEC

Google już nie jest rajem...... dla pracownika. Firma - dostosowując się do obecnej sytuacji gospodarczej na świecie - poinformowała, że zwolni ok. 100 pracowników. Firma ogranicza też nowe rekrutacje.

http://bywalec.computerworld.pl/news/333943.html

RZECZPOSPOLITA

Microsoft znów trafił pod lupę BrukseliKomisja Europejska nakazała koncernowi oddzielić przeglądarkę internetową od sprzedawanego systemu Windows.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250399_Microsoft_znow_trafil_pod_lupe_Brukseli.html

Nokia i Samsung lepsze od Plusfonu i PlaysetuTelefony pod markami operatorów nie zdobyły rynku. Jednak firmy z nich nie rezygnują.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250397_Nokia_i_Samsung_lepsze_od_Plusfonu_i_Playsetu.html

Będzie taniej na komórki Ceny połączeń spadną w 2009 roku o 30 - 40 procent. Urząd Komunikacji Elektronicznej jeszcze w tym tygodniu wyda niezbędne dokumenty

http://www.rp.pl/artykul/19417,250188_Bedzie_taniej_na_komorki_.html

Piraci mają 95 proc. rynku muzyki online Rynek cyfrowej muzyki w 2008 roku był wart 3,7 mld dol. Legalne pliki to jednak zaledwie 5 proc. wartości całej muzyki ściąganej z Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250398_Piraci_maja_95_proc__rynku_muzyki_online_.html

GAZETA PRAWNA

Powstanie naziemnej telewizji cyfrowej może się znów opóźnićPrezes UKE odesłała dokumenty konkursu na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. - Brakuje ustalonych zapisów - mówi Anna Streżyńska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/107802,powstanie_naziemnej_telewizji_cyfrowej_moze_sie_znow_opoznic.html

Internet powinien płacić za cytowanie prasyWydawcy prasy zamierzają skończyć z kradzieżami ich artykułów przez serwisy internetowe. Pozwy szykują Infor Biznes, wydawca GP, i Presspublica, wydawca Rzeczpospolitej i Parkietu. Roszczenia wobec portali sięgać mogą w sumie kilku milionów złotych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/107797,internet_powinien_placic_za_cytowanie_prasy.html

PULS BIZNESU

Action spada, bo Opera sprzedaje?Przez cztery ostatnie sesje kurs dystrybutora IT spadł o 30 proc. Według prezesa Piotra Bielińskiego, papiery może wyprzedawać funduszu Opera TFI.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ef849af2-1833-4f0f-8688-f9cdec2d236e&open=sec

PARKIET

Informatyka: najniżej od sześciu latKursy akcji dostawców oprogramowania i usług informatycznych opadają w rytmie całego rynku. Nowe minima sugerują, że mimo historycznie niskich wycen, na zyski z akcji trzeba będzie jeszcze poczekać.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=640651

Asseco Poland - czas na rozwój organicznyMimo ciągłej poprawy wyników kurs Asseco Poland traci mniej więcej tyle samo co rynek w trakcie obecnej bessy. To skłania do zastanowienia się, czy ewentualne pogorszenie zysków jest już uwzględnione w cenie akcji czy może jednak stanowić przyczynek do dalszych zniżek.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=640652