Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Będzie taniej na komórki... Piraci mają 95 proc. rynku muzyki online... Microsoft znów trafił pod lupę Brukseli... Nokia i Samsung lepsze od Plusfonu i Playsetu... Spada kurs Actiona...

COMPUTERWORLD

Projekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnegoNajważniejsze projektowane zmiany w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego można podsumować w poniższy sposób.

http://p1.idg.pl/r/dd1fa

MSPSTANDARD

Nowa technologia, nowe wyzwaniaNa pierwszy rzut oka nie ma problemów związanych z wykorzystaniem femtokomórek. Ale to tylko pozory.

http://p1.idg.pl/r/7a111

BYWALEC

Google już nie jest rajem...... dla pracownika. Firma - dostosowując się do obecnej sytuacji gospodarczej na świecie - poinformowała, że zwolni ok. 100 pracowników. Firma ogranicza też nowe rekrutacje.

http://bywalec.computerworld.pl/news/333943.html

RZECZPOSPOLITA

Microsoft znów trafił pod lupę BrukseliKomisja Europejska nakazała koncernowi oddzielić przeglądarkę internetową od sprzedawanego systemu Windows.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250399_Microsoft_znow_trafil_pod_lupe_Brukseli.html

Nokia i Samsung lepsze od Plusfonu i PlaysetuTelefony pod markami operatorów nie zdobyły rynku. Jednak firmy z nich nie rezygnują.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250397_Nokia_i_Samsung_lepsze_od_Plusfonu_i_Playsetu.html

Będzie taniej na komórki Ceny połączeń spadną w 2009 roku o 30 - 40 procent. Urząd Komunikacji Elektronicznej jeszcze w tym tygodniu wyda niezbędne dokumenty

http://www.rp.pl/artykul/19417,250188_Bedzie_taniej_na_komorki_.html

Piraci mają 95 proc. rynku muzyki online Rynek cyfrowej muzyki w 2008 roku był wart 3,7 mld dol. Legalne pliki to jednak zaledwie 5 proc. wartości całej muzyki ściąganej z Internetu.

http://www.rp.pl/artykul/19417,250398_Piraci_maja_95_proc__rynku_muzyki_online_.html

GAZETA PRAWNA

Powstanie naziemnej telewizji cyfrowej może się znów opóźnićPrezes UKE odesłała dokumenty konkursu na multipleks naziemnej telewizji cyfrowej Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. - Brakuje ustalonych zapisów - mówi Anna Streżyńska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/107802,powstanie_naziemnej_telewizji_cyfrowej_moze_sie_znow_opoznic.html

Internet powinien płacić za cytowanie prasyWydawcy prasy zamierzają skończyć z kradzieżami ich artykułów przez serwisy internetowe. Pozwy szykują Infor Biznes, wydawca GP, i Presspublica, wydawca Rzeczpospolitej i Parkietu. Roszczenia wobec portali sięgać mogą w sumie kilku milionów złotych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/107797,internet_powinien_placic_za_cytowanie_prasy.html

PULS BIZNESU

Action spada, bo Opera sprzedaje?Przez cztery ostatnie sesje kurs dystrybutora IT spadł o 30 proc. Według prezesa Piotra Bielińskiego, papiery może wyprzedawać funduszu Opera TFI.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=ef849af2-1833-4f0f-8688-f9cdec2d236e&open=sec

PARKIET

Informatyka: najniżej od sześciu latKursy akcji dostawców oprogramowania i usług informatycznych opadają w rytmie całego rynku. Nowe minima sugerują, że mimo historycznie niskich wycen, na zyski z akcji trzeba będzie jeszcze poczekać.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=640651

Asseco Poland - czas na rozwój organicznyMimo ciągłej poprawy wyników kurs Asseco Poland traci mniej więcej tyle samo co rynek w trakcie obecnej bessy. To skłania do zastanowienia się, czy ewentualne pogorszenie zysków jest już uwzględnione w cenie akcji czy może jednak stanowić przyczynek do dalszych zniżek.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=640652