Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Polski rynek telefonów komórkowych wszedł w fazę stagnacji... Megainformatyzacja w służbie zdrowia warta miliardy złotych... Miliardy z Brukseli na innowacje... Linie papilarne mogą służyć do kontroli czasu pracy... Przedsiębiorcy kontra UKE...

COMPUTERWORLD

Przyszłość telewizji

Za 10 lat zabawi nas ruchomy obraz z głosem i dodatkowymi usługami, dostępny na wszystkich możliwych nośnikach z wyświetlaczem. Drogę ku tej świetlanej przyszłości tarasuje w Polsce generalny problem, jak przeprowadzić proces tzw. cyfryzacji.

https://www.computerworld.pl/artykuly/60052/Przyszlosc.telewizji.html

RZECZPOSPOLITA

Dostęp do wielu informacji w jednym miejscu

Hitem są teraz strony www czerpiące dane z różnych źródeł. Na przykład serwis z ofertami sprzedaży mieszkań może być połączony z Google Maps, dzięki czemu od razu widać lokalizację.

http://www.rp.pl/artykul/67344,226301_Dostep_do_wielu_informacji_w_jednym_miejscu.html

Miliardy na innowacje

Ruszają dotowane z Brukseli inwestycje firm warte 5 mld zł. I to te najbardziej nowoczesne, bo umiejętności polskich firm okazały się znacznie większe, niż myślano.

http://www.rp.pl/artykul/13,227185_Miliardy_na_innowacje_.html

Linie papilarne mogą służyć do kontroli czasu pracy

Pracodawcy mają prawo użyć odcisku palca pracownika w systemie elektronicznej kontroli obecności, jeśli zainteresowany wyrazi na to zgodę.

http://www.rp.pl/artykul/56526,226135_Linie_papilarne_moga_sluzyc_do_kontroli_czasu_pracy.html

GAZETA PRAWNA

Przez trzy lata sprzeda się po 10 mln telefonów

Polski rynek telefonów komórkowych wszedł w fazę stagnacji. Tegoroczna sprzedaż będzie podobna do ubiegłorocznej, kiedy sprzedano ok. 10 mln sztuk, a przyszłoroczna też nie wzrośnie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/98121,przez_trzy_lata_sprzeda_sie_po_10_mln_telefonow.html

GAZETA WYBORCZA

Przedsiębiorcy kontra UKE

Przedsiębiorcy są oburzeni tym, że w ustawie o swobodzie gospodarczej znalazły się zapisy zwiększające uprawnienia Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Zapowiadają, że jeśli będzie taka potrzeba, zaskarżą je do Trybunału Konstytucyjnego.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,6004794,Przedsiebiorcy_kontra_UKE.html

Czytaj umowy z operatorami

Przedświąteczna gorączka zakupów sprzyja pochopnym decyzjom, których negatywne skutki odczuwamy potem nawet przez trzy lata - ostrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://wyborcza.pl/1,82244,6008214,Czytaj_umowy_z_operatorami.html

Kup pan antywirusa

- Twój komputer jest pełny wirusów - straszą na ekranie. I proponują zakup programu, który problem zlikwiduje. Tyle że podsuwany antywirus to fałszywka, a oszuści zarabiają na tym dziesiątki milionów euro.

http://wyborcza.pl/1,82244,6008219,Kup_pan_antywirusa.html

PULS BIZNESU

Bardzo niezdrowa informatyzacja

Kilkanaście przetargów z jednym faworytem, ośmieszanie procedur zamówień - to kulisy megainformatyzacji wartej miliardy złotych.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=e5875b30-fab1-4447-8405-5ed2230e4bc2&open=sec