Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Maciej Radziwiłł nowym prezesem Elektrimu. W komentarzu do wyników skonsolidowanych Agory, prezes spółki Wanda Rapaczyński napisała, że w br. "czeka nas powtórka z rozrywki" - czyli recesja podobna do ubiegłorocznej.

PARKIET

Maciej Radziwiłł prezesem Elektrimu

Maciej Radziwiłł zastąpił na stanowisku prezesa Elektrimu Jacka Krawca, który pełnił tę funkcję przez dwa i pół miesiąca. Uchwała rady nadzorczej kontrolowanej w równych częściach przez BRE i Vivendi była jednogłośna, mimo że wcześniej prezes BRE wyrażał zadowolenie z pracy zarządu. Według źródeł zbliżonych do Elektrimu, zmiana ma związek ze zbliżającym się głosowaniem wierzycieli Elektrimu, jednak nie oznacza, że holding przedstawi nową propozycję. (s. 1)

MacroSoft najniżej w historii

Akcje MacroSoftu spadły w piątek o 11%, do najniższego poziomu w historii – 8 zł za sztukę. W ciągu minionego tygodnia papiery spółki straciły w sumie 21,5%, jednak nie towarzyszyły temu zwiększone obroty. Jedynym znaczącym akcjonariuszem spółki spoza grona osób fizycznych jest OFE CU. (s. 2)

Internet zmniejszył wynik Agory o 22 mln zł

Audytor potwierdził skonsolidowane wyniki Agory za 2001 rok. Projekt Internet obniżył wynik netto grupy Agory o 18,2 mln zł (sprzedaż usług internetowych przyniosła 3,8 mln zł, koszty operacyjne 29 mln zł). Dodatkowo Agora utworzyła rezerwy w wysokości 4 mln zł na 100% udziałów w założonej z ComputerLandem spółce CHI. Według Wandy Rapaczyński wyniki pierwszego kwartału br. wskazują, że recesja przedłuży się - „czeka nas powtórka z rozrywki” – napisała w komentarzu prezes Agory. W ub. roku spółka wydała na inwestycje 211 mln zł, w tym roku wyda 67 mln zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

To był rekord

Samsung Electronics poinformował o 56-proc. wzroście zysków netto w I kwartale br. Wynik netto koncernu w tym okresie wyniówł 1,46 mld USD i spowodowany jest korzystnymi cenami chipów i wzrostem sprzedaży telefonów komórkowych. (s. 7)

PULS BIZNESU

Polsat wybierze partnera w maju

Członek rady nadzorczej Polsatu Józef Biruta powiedział, że Polsat najwcześniej w maju zadecyduje, czy będzie kontynuował rozmowy o wejściu inwestora finansowego. (s. 6)

Prószyński idzie za 72,7 mln zł

Agora kupiła część Prószyński i S-ka związaną z czasopismami za 72,7 mln zł. (s. 6)

Dziś sąd zadecyduje o losie Apeximu

Sąd może dziś wydać decyzję o otwarciu postępowania układowego pomiędzy Apeximem i jego wierzycielami. Na koniec ubiegłego roku długi grupy integratora wynosiły 124 mln zł. (s. 9)