Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Do końca października br. dojdzie do finalizacji transakcji kupna przez TP S.A. akcji WP. Nie będzie natomiast w tym roku zapowiadanej emisji publicznej Apeximu.

PARKIET

4Media spłaciły część zobowiązań

W III kw. br. zdecydowanie spadły zobowiązania 4Media. Wciąż duże straty spółka notuje na działalności operacyjnej. (s. 4)

Apexim rezygnuje z emisji

Listopadowe NWZA spółki zadecyduje zapewne o unieważnieniu uchwały z marca br. w sprawie publicznej emisji. Oprócz unieważnienia uchwały o emisji 2 do 4 mln akcji serii H, unieważniona zostanie także zapewne uchwała o podwyższniu kapitału poprzez emisję 950 tys. akcji G z wyłączeniem poboru. Środki z emisji miały zostać przeznaczone na zakup łódzkiego Wonloka. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Nadzieje od Nokii

Spadek zysku Nokii w III kw. będzie mniejszy niż się spodziewano. W tym okresie zysk netto firmy spadł do 760 mln EUR, w porównaniu z 923 mln EUR uzyskanymi w III kw. 2000 r. (s. 5)

PULS BIZNESU

VoIP: URT opóźnia wydanie decyzji

W dwa miesiące po zapowiadanym początkowo terminie, w listopadzie, URT wyda raport na temat operatorów usług VoIP w Polsce. Telekomunikacja Polska liczy na zablokowanie do 2002 roku świadczenia międzynarodowych usług telekomunikacyjnych w tej technologii. (s. 4)

Jeszcze w tym miesiącu TP S.A. ma kupić Wirtualną

Najpóźniej do końca października TP S.A. wejdzie do WP. Portal ma podnieść kapitał o 30%, a 20% udziałów mogą pozbyć się dotychczasowi akcjonariusze. Wartość transakcji wyniesie ponad 50 mln zł. (s. 7)

GAZETA WYBORCZA

Zysk na bank

Największy na świecie bank internetowy, Egg, zakończył III kw. stratą 18,4 mln funtów. Liczba klientów w tym okresie wzrosła do 1,8 mln. Rok wcześniej bank miał 1,2 mln klientów i 25,5 mln funtów straty. (s. 26)