Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Według informacji Parkietu, TP S.A. porozumiała się ostatecznie z WP, jednak na innych warunkach niż ustalono pierwotnie w maju br.

PARKIET

Będzie transakcjaTelekomunikacja Polska porozumiała się ostatecznie z Wirtualną Polską. Operator obejmie początkowo tylko przeznaczony dla niego pakiet akcji nowej emisji, a pozostałą część udziałów w ramach wynegocjowanej opcji. Umowa sprzedaży pakietu mniejszościowego zostanie podpisana w ciągu kilkunastu dni. Porozumienie oznacza zmianę warunków inwestycji TP S.A. w stosunku do założeń znanych od maja br. (s. 1)

Prokom nie planuje przejęcia ApeximuJacek Duch, członek zarządu Prokomu powiedział, że spółka nie zamierza przejąć Apeximu. Pogłoski o przejęciu pojawiły się w prasie po wyborze przez Postdatę, spółkę stowarzyszoną Prokomu, warszawskiego integratora na jednego z podwykonawców kontraktu dla Poczty Polskiej. (s. 2)

PRAWO I GOSPODARKA

Dell umacnia pozycjęDell, jako jedyny producent komputerów, podtrzymał prognozy przychodów w III kwartale br. Obroty firmy w tym okresie wyniosą 7,4 mld USD, a zysk wyniesie 15 centów na akcję. (s. 6)

STGroup tworzy rezerwy o wartości 40 mln złSpółka poinformowała o utworzeniu rezerw z tytułu należności od spółek zależnych i złej sytuacji finansowej w wysokości 40 mln zł. 9,3 mln zł to rezerwa związana z inwestycją w Internet Idea, 6,2 mln zł w związku z inwestycją w spółkę SPIN, o 14,6 mln zł zwiększono rezerwę z tytułu pożyczek udzielonych spółce STGroup Capital. (s. 12)

PULS BIZNESU

TDC Internet kończy już porządkowanie ZillionaDo końca roku TDC Internet zakończy restrukturyzację sześciu spółek providerskich, m.in. zredukuje zatrudnienie i przygotuje ujednoliconą ofertę. Na inwestycje w sieć ISP spółka ma przeznaczyć 200 mln zł. W br. przychody TDC Internet mają wynieść 40 mln zł. (s. 8, 9)

TK zainwestuje 170 mln zł w rozwój infrastrukturySpółka zależna PKP ma wydać na rozbudowę sieci światłowodowej łącznie 170 mln zł. Telekomunikacja Kolejowa ma w przyszłym roku osiągnąć zysk netto 50 mln zł. (s. 6)

GAZETA WYBORCZA

Wyspiarze na czeleInternetowy rynek reklamowy w Europie ma wynieść 1,77 mld USD. Według raportów IAB oraz PricewaterhouseCoopers wzrost wydatków na reklamę on-line wyniósł w minionym roku aż 700% w stosunku do 1999 roku. Najwięcej, 308 mln USD, wydano na reklamę internetową w Wielkiej Brytanii. (s. 31)