Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Prezes Elektrimu Barbara Lundberg została odwołana ze stanowiska podczas piątkowego posiedzenia rady nadzorczej spółki. Do pełnienia jej funkcji rada oddelegowano Waldemara Siwaka, który zajmuje stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej

PULS BIZNESU

Telbank wyda na sieć minimum 250 mln zł

Dziś Telbank uruchomi pierwszy odcinek własnej sieci szkieletowej. Do końca 2001 r. projekt ma mieć długość 2,5 tys. km. Tegoroczna inwestycja pochłonie 250 mln zł, a docelowo może sięgnąć ok. 600 mln zł. Środki na realizację pierwszego etapu projektu zapewnili akcjonariusze firmy. (s. 3)

PKO BP ponownie opóźnia wybór dostawcy systemu...

PKO BP od ubiegłego roku zapowiada rychłe podpisanie umowy z dostawcą scentralizowanego systemu informatycznego i rozpoczęcie jego wdrażania. Nadal jednak nie podaje konkretnych dat. Obecnie bank pracuje w systemie Zorba, jest to jednak system rozproszony. PKO BP w ubiegłym roku przeznaczył na inwestycje w technologie informatyczne ok. 300 mln zł. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Mniej pirackich kopii

54% oprogramowania wykorzystywanego przez polskie przedsiębiorstwa to nielegalne kopie. Według analizy przeprowadzonej prze International Planning and Research Corporation na zlecenie Business Software Alliance, wskaźnik piractwa w 2000 r. spadł o 6%. Dzięki temu dynamicznie rośnie sprzedaż softwaru. (s. 5)

PARKIET

Barbara Lundberg odwołana

Prezes Elektrimu Barbara Lundberg została odwołana ze stanowiska podczas piątkowego posiedzenia rady nadzorczej spółki. Do pełnienia jej funkcji rada oddelegowano Waldemara Siwaka, który zajmuje stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. (s. 1)

„Wyśniony” scenariusz dla Prokomu

Zarówno plany odsprzedania TP S.A. przez Prokom połowy udziałów w Wirtualnej Polsce, jak i joint venture z Telekomunikacją dotyczące centrów danych analitycy Merill Lynch uznali z dobre wieści dla Prokomu. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Infigate na jamalskim szlaku?

Plany prezentowane w Internecie przez niemiecką spółkę Infigate sugerują, że może ona włączyć do swej sieci światłowód biegnący wzdłuż gazociągu jamalskiego. Spółka na początku br. poinformowała, że wyda 450 mln DM na budowę hipernowoczesnej sieci światłowodów, która ma połączyć główne miasta w Europie Środkowej. (s. 28)

RZECZPOSPOLITA

Czasem taniej się rozstać

Koszt utrzymania dotychczasowego klienta w sieci telefonii komórkowej jest znacznie niższy niż koszt pozyskania nowego użytkownika. Dlatego zarówno w Europie Zachodniej, jak i w Polsce, sieci telefonii komórkowej decydują się na różnego rodzaju programy lojalnościowe z promocyjną wymianą telefonów włącznie. Dla klientów czasami lepiej i taniej jest na pewien czas rozstać się z siecią. (s. B4)