Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Play może trafić w ręce China Mobile... eBay gwałtownie traci polski rynek aukcji... Asseco Slovakia pracuje nad kolejnymi przejęciami w Europie... Netia sprzedała udziały w operatorze sieci Play... Interia ma zakończyć rok z 93 mln zł przychodów...

COMPUTERWORLD

Gry: zabawy dużych dzieciCD Projekt tworzy największe studio deweloperskie w naszym regionie Europy. Twórcom gry Wiedźmin udało się sprzedać już 600 tys. egzemplarzy, za cel stawiają milion w ciągu pierwszego roku obecności gry na rynku. Za chwilę może się okazać, że gry staną flagowym produktem twórców oprogramowania w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/e03d1

Netia sprzedała udziały w operatorze sieci PlayWczoraj (22 lutego) Netia zawarła umowę sprzedaży 23,4% udziałów w P4 na rzecz Tollerton Investments Limited i Novator Telecom Poland S.a.r.l. za 130 mln euro. Tym samym wycofała się z inwestycji w tego operatora komórkowego.

http://p1.idg.pl/r/8b790

RZECZPOSPOLITA

Dane przesyłane przez skórę człowieka zastąpią elektroniczne kartyKoniec z wymianą wizytówek i szukaniem w kieszeni kluczy lub kart wejściowych do drzwi. Wszystkie potrzebne informacje popłyną przez ludzkie ciało.

http://rp.pl/artykul/96951.html

To już ostatnie zwycięstwo płytyW wojnie formatów dysków wideo wysokiej rozdzielczości wygrał promowany przez Sony Blu-ray Disc. Ale do sukcesu jeszcze daleko, bo użytkownicy za chwilę wcale płyt nie będą potrzebować.

http://rp.pl/artykul/96746.html

eBay gwałtownie traci polski rynek aukcjieBay wprowadził w lutym opłaty i nie jest już drugim serwisem na rynku elektronicznych aukcji w Polsce.

http://rp.pl/artykul/97743.html

Asseco Slovakia pracuje nad kolejnymi przejęciami w EuropieSpółka IT Asseco Slovakia pracuje nad przejęciami spółek w Austrii i na Węgrzech, wynika z wypowiedzi prezesa Jozefa Kleina.

http://rp.pl/artykul/96666.html

GAZETA PRAWNA

Interia ma zakończyć rok z 93 mln zł przychodówW przyciągnięciu reklamodawców w tym roku Interii pomóc mają dwa duże wortale, które uruchomi wspólnie z nowym właścicielem Wydawnictwem Bauer.

http://p1.idg.pl/r/7e685

DM BZ WBK najlepiej obsługuje klientów w sieciDom Maklerski BZ WBK ma serwis internetowy najbardziej przyjazny klientom. Inwestorzy korzystający z usług DM PKO BP oraz ING Securities mogą być również zadowoleni.

http://p1.idg.pl/r/47e9b

Play może trafić w ręce China MobileChina Mobile, największy na świecie pod względem liczby klientów operator komórkowy, chce wejść na rynek europejski.

http://p1.idg.pl/r/37b4d

1 mld zł unijnej dotacji dla naukowców już do wzięciaNa pieniądze z Programu Innowacyjna Gospodarka na razie mogą liczyć tylko naukowcy. Firmy muszą poczekać przynajmniej do końca marca.

http://p1.idg.pl/r/e9c63

Paszporty z odciskami palców w 2009 rokuStare paszporty będą ważne jeszcze dziesięć lat. Od 28 sierpnia 2006 r. wydawane są już tylko paszporty biometryczne. Obecnie znajdują się w nich cyfrowe zapisy wizerunku twarzy.

http://p1.idg.pl/r/96876

GAZETA WYBORCZA

Bilet na tramwaj z komórkiKilka kliknięć w telefonie, i jedziesz tramwajem z elektronicznym biletem. Usługa rusza 26 lutego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4955794.html

GAZETA.PL

Gorzkie urodziny IntelaLatem tego roku Intel, największy producent mikroprocesorów na świecie, ma zamiar hucznie obchodzić 40. urodziny. Ale atmosferę przygotowań do wielkiej fety psuje Komisja Europejska.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4958534.html

Unia Europejska i USA łowią komputerowe podróbkiWystarczyły dwa tygodnie, by unijne i amerykańskie służby przechwyciły na lotniskach podrabiane części komputerowe o wartości ponad 1,3 mld dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4958537.html

PULS BIZNESU

Optimus chce odrzucenia wniosku Zatry o jego upadłość lub odroczenie posiedzenia sąduSpółka IT Optimus złożyła do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o oddalenie wniosku firmy Zatra o ogłoszenie jego upadłości, ewentualnie o odroczenie posiedzenia Sądu w sprawie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości Spółki do czasu zakończenia emisji akcji serii C1, poinformowała spółka w raporcie.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7999f1c6-e515-48f2-ba01-812a1b264d0c