Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Poniedziałkowy Przegląd Prasy

TP S.A. może stracić część przychodów... W Internecie przybyło sklepów, klientów i pieniędzy... Rusza unijny program "Innowacyjna gospodarka"... Milion złotych na mobilny e-podpis... Blu-ray wygrywa w Las Vegas... Darmowy internet w San Francisco...

COMPUTERWORLD

Problem z zasilaniem w centrach danychCentrum danych to inwestycja poważna ze względu na nakłady finansowe, ale coraz częściej kluczową sprawą w jego wdrożeniu okazuje się konieczność zapewnienia odpowiedniej mocy zasilania. Energetycy uspokajają, że prądu wystarczy w Polsce dla każdego centrum danych. Problemem jest za to dostęp do infrastruktury, zwłaszcza w Warszawie i na Śląsku.

http://p1.idg.pl/r/e5a25

RZECZPOSPOLITA

Mniej dla TP SA, taniej dla klientaTelekomunikacja Polska może stracić część przychodów, uzyskiwanych od dostawców usług internetowych za umożliwienie dostępu do swoich klientów (tzw. wymianę ruchu). Urząd Komunikacji Elektronicznej proponuje bowiem zmiany w zasadach opłat.

http://rp.pl/artykul/81275.html

Telekomunikacja: moda na małe i średnie firmyW ubiegłym roku wartość przejęć na polskim rynku telekomunikacyjnym przekroczyła 800 mln złotych. To dużo mniej od około 3 mld złotych rok wcześniej.

http://rp.pl/artykul/81569.html

Elektronika na zielonoGigabajty i megapiksele już nie wystarczą. Na rozpoczynającej się właśnie wystawie CES w Las Vegas pokazywane będą gadżety, których głównym atutem jest... ekologia.

http://rp.pl/artykul/81283.html

W polskim Internecie gwałtownie przybyło sklepów, klientów i pieniędzyObroty wirtualnych sklepów i aukcji sięgnęły w ubiegłym roku 8 miliardów złotych. Pierwsze szacunki wskazują, że rynek e-handlu w Polsce powiększył się aż o 60 procent.

http://rp.pl/artykul/81565.html

Trudna droga do innowacjiRusza unijny program "Innowacyjna gospodarka". W ciągu pięciu lat do wykorzystania będzie 9,7 mld euro. To wielka szansa na poprawienie niskiej pozycji Polski wśród najbardziej innowacyjnych państw Unii.

http://rp.pl/artykul/81566.html

GAZETA PRAWNA

Powrót krajowego operatora telekomunikacyjnego nie ma sensuEksperci nie widzą ekonomicznego sensu, ogłoszonego w ubiegłym tygodniu przez resort skarbu, planu powrotu do dyskusji na temat stworzenia państwowego operatora.

http://p1.idg.pl/r/9ca60

GAZETA WYBORCZA

Milion złotych na mobilny e-podpisResort nauki dofinansuje prace spółki MobiTrust nad mobilnym podpisem elektronicznym. Z ministerialnego programu Inicjatywa Technologiczna firma otrzyma na swój projekt ponad 1,1 mln zł.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4813960.html

Blu-ray wygrywa w Las VegasDziś swoje podwoje otwierają targi Consumer Electronics Show, jedno z największych wydarzeń w branży elektroniki użytkowej. Ale zanim do hal w Las Vegas weszli pierwsi odwiedzający, już mamy pierwsze niespodzianki, które mogą zdecydować, na czym będziemy oglądali w przyszłości filmy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4813964.html

Co może podglądać pracodawcaWedług Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pracodawca może kontrolować zawartość służbowej skrzynki mailowej pracownika i udostępniać ją do wglądu innym pracownikom.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4813978.html

GAZETA.PL

Operatorzy na dywanikKoniec obiecanek w umowach podsuwanych nam przez operatorów telekomunikacyjnych. Już w lutym rozpoczną się intensywne kontrole jakości usług w sieciach komórkowych i u dostawców internetu.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4813981.html

Wal-Mart nagle rezygnuje z wypożyczalni filmów w sieciHandlowy gigant Wal-Mart po cichu wycofał się z internetowej wypożyczalni filmów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4811710.html

DZIENNIK

Darmowy internet w San FranciscoMieszkańcy San Francisco będą wkrótce mogli cieszyć się szybkim, darmowym, bezprzewodowym internetem. Wszystko dzięki jednej z amerykańskich firm, która chce, by w całym mieście działała sieć WiFi.

http://www.dziennik.pl/nauka/article104444/Darmowy_internet_w_San_Francisco.html

POLSKA

Internet w komórce tak szybki jak w domuMasz nowoczesny telefon komórkowy, reklamowany jako "internet w kieszeni"? Na pewno już przekonałeś lub przekonałaś się, jak kłopotliwe jest korzystanie z sieci nawet w najlepszej komórce.

http://www.polskatimes.pl/16,15813.htm