Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Od stycznia komputery Dell w marketach... Holandia pożegna się z Microsoftem?... Porażka Classmates.com... Operatorzy za jednym standardem płatności komórką... TP SA sprzedaje Ditel... Test zaufania do Sygnity... Nadciąga era elektroniki... CyberLover łamie serca...

COMPUTERWORLD

30 najpopularniejszych kierunków offshoringu

Wydatki na usługi IT realizowane przez zagraniczne firmy w przyszłym roku wzrosną o 40% w USA i aż o 60% w Europie przewiduje Gartner. Firma postanowiła więc zbadać jakie państwa na całym świecie skorzystają z tego najbardziej.

http://p1.idg.pl/r/e3055

RZECZPOSPOLITA

TP SA sprzedaje Ditel

Telekomunikacja Polska (TP SA) zawarła przedwstępną umowę sprzedaży spółki Ditel SA firmie z Grupy European Directories. Wartość potencjalnej transakcji to 20 mln euro - poinformowała TP SA.

http://rp.pl/artykul/77003.html

Nadciąga era elektroniki

Po epoce kamienia, brązu i żelaza świat wkroczył w erę elektroniki. Komputery, karty płatnicze, telefony komórkowe to tylko urządzenia z zarania tej nowej epoki. Już wkrótce będziemy mieli do dyspozycji wiele inteligentnych przedmiotów.

http://rp.pl/artykul/77037.html

Komisja przegłosowała numer 112

Sejmowa Komisja Infrastruktury przyjęła w pierwszym czytaniu rządową poprawkę ustawy Prawo telekomunikacyjne dotyczącą infrastruktury numeru alarmowego 112.

http://rp.pl/artykul/76963.html

Boom w nawigacji GPS

Najwięksi na świecie producenci urządzeń nawigacyjnych kupują licencje od polskich firm. Nasze przedsiębiorstwa wygrywają rywalizację na tym rynku, bo mają innowacyjną ofertę urządzeń GPS.

http://rp.pl/artykul/77421.html

GAZETA PRAWNA

Test zaufania do Sygnity

Zaplanowana na ten tydzień emisja akcji Sygnity pokaże, czy zdaniem inwestorów finansowych informatyczna spółka najgorsze ma już za sobą.

http://p1.idg.pl/r/4e170

GAZETA WYBORCZA

Holandia pożegna się z Microsoftem?

W przyszłym roku z urzędów w Holandii może zniknąć oprogramowanie Microsoftu - plan tamtejszego resortu gospodarki zakłada bowiem korzystanie z programów opartych na otwartym kodzie (tzw. open source).

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4766321.html

Porażka Classmates.com - amerykańskiego protoplasty serwisu Nasza-klasa.pl

Podczas gdy Nasza-klasa.pl święci triumfy, jej amerykański pierwowzór - serwis Classmates.com - poniósł spektakularną porażkę. Giełdowe plany firmy zawaliły się z powodu braku zainteresowania inwestorów jej akcjami.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4768933.html

GAZETA.PL

Operatorzy za jednym standardem płatności komórką

Wszyscy operatorzy telefonii mobilnej podpiszą w środę porozumienie o wdrożeniu wspólnego standardu płacenia za pomocą komórki.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4768935.html

Sześćdziesiąte urodziny tranzystora

Jeden z najważniejszych wynalazków XX wieku skonstruowano 16 grudnia 1947 roku w należących do AT&T Laboratoriach Bella w Murray Hill (USA). Tranzystor był przełomem w elektronice. Dziś w zwyczajnym procesorze komputera osobistego są ich setki milionów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4765492.html

Od stycznia komputery Dell w marketach

Do tej pory notebook Della można było kupić korzystając tylko z oferty Telekomunikacji Polskiej. Co prawda na stronie internetowej komputerowego giganta również można było składać zamówienia, ale z opcji tej mogły korzystać wyłącznie firmy i instytucje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4766327.html

POLSKA

CyberLover łamie serca

Logując się na czacie, nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stronie: czy wysoka blondyna, czy może pryszczaty nastolatek z aparatem na zębach. Do tej pory mieliśmy przynajmniej pewność, że będzie to mniej lub bardziej inteligentny przedstawiciel rodzaju ludzkiego.

http://www.polskatimes.pl/13,12545.htm

FORUM

Cztery kółka z wtyczką

Tesla, najnowsze dzieło inżynierów z Doliny Krzemowej, jest szybka i cicha niczym dobry laptop. Hollywood już ją pokochał.

http://www.tygodnikforum.pl/forum/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=94&layout=1

WPROST

Zgoda klas

Maciej Popowicz, twórca portalu nasza-klasa.pl, otrzymał tytuł Człowieka Roku polskiego internetu 2007. Ta pierwsza jego inwestycja biznesowa wymagała zaledwie 200 zł.

(dostęp płatny)

http://www.wprost.pl/ar/119788/Zgoda-klas/?I=1304