Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ludwik Dorn został marszałkiem sejmu - jakie będą losy informatyzacji państwa?... Szykują się milionowe kary dla szefów TP S.A... Ojciec PlayStation odchodzi z Sony... Cybermiasta? Tylko w Indiach... Era odradza zrywanie umów... E - pracownie są do uratowania...

RZECZPOSPOLITA

Szykują się milionowe kary dla szefów TP S.A.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotowuje decyzję o nałożeniu kary na szefa i członków zarządu Telekomunikacji Polskiej. To reakcja na kłopoty abonentów Internetu, którzy chcieli odejść od narodowego operatora.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070430/ekonomia/ekonomia_a_3.html

Prezes TP SA zapłaci za kłopoty klientów

Urząd Komunikacji Elektronicznej już kilkakrotnie karał Telekomunikację Polską. Teraz chce, by miliony złotych wyłożyli członkowie zarządu firmy. Swoją decyzję ogłosi tuż po weekendzie majowym.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/pierwsza_strona_070430/pierwsza_strona_a_1.html

COMPUTERWORLD

No i już po informatyzacji

Ludwik Dorn został marszałkiem sejmu. W ten sposób pod znakiem zapytania stoją losy najważniejszych projektów informatycznych w administracji publicznej, które do tej pory były pod opieką dotychczasowego wicepremiera, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności.

http://p1.idg.pl/r/b2b74

GAZETA.PL

Ojciec PlayStation odchodzi z Sony

Ken Kutaragi, twórca potęgi PlayStation, po 30 latach odchodzi z Sony. Zwykła emerytura czy rezultat kiepskiego startu najnowszej konsoli?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4098925.html

Cybermiasta? Tylko w Indiach

W kraju, w którym analfabetyzm nadal jest poważnym problemem, wyrósł ośrodek, który już dziś zaczyna konkurować z amerykańską Krzemową Doliną.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4098866.html

Era odradza zrywanie umów

PTC, operator sieci Era, ma jeszcze tylko kilka dni, by zakończyć konflikt z UKE i dać klientom prawo do odejścia bez płacenia kar. Na razie jednak operator rozsyła po salonach pisma instruujące, jak odmawiać klientom chcącym zrywać umowy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4098923.html

PULS BIZNESU

E - pracownie są do uratowania

Zakup za 230 mln zł komputerów dla szkół miał być jednym z projektów do kasacji. Przetargi powinny jednak zostać uratowane.

http://www.pb.pl/Issue.aspx?id=d7ba1297-1de8-4d01-8fe6-3897870c4e97&date=2007-04-30

(dostęp płatny)

POLITYKA

Cień Czernobyla

Współczesne gry komputerowe cierpią na tę samą przypadłość co hollywoodzkie filmy. Choć dzięki efektom specjalnym da się pokazać na ekranie właściwie wszystko, publika łaknie klimatu i dobrych pomysłów fabularnych.

http://technopolis.polityka.pl/?p=90