Ponad 7 milionów odsłon w jeden dzień

Według wyników badania gemiusTraffic w niedzielę 8 stycznia 2006 stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedziło 371 693 unikalnych użytkowników, którzy dokonali łącznie 7 361 214 odsłon.

To już drugi Finał, podczas którego natężenie ruchu na witrynie internetowej Fundacji monitoruje firma Gemius SA. Dzięki temu możliwe było porównanie wyników niedzielnej oglądalności serwisu z wynikami ubiegłorocznymi. Chociaż wynik zeszłorocznej oglądalności witryny był imponujący - ponad 6 milionów odsłon dokonanych przez 271 tys. unikalnych użytkowników - podczas tegorocznej akcji witryna zanotowała ponad milion odsłon więcej niż w roku ubiegłym i ponad sto tysięcy liczniejsze grono użytkowników.

Jak pokazują wyniki badania gemiusTraffic, przeciętnie na prześledzenie tego co dzieje się na witrynie każdy odwiedzający ją internauta poświęcił 12 minut i 2 sekundy.

Internauci najchętniej zaglądali do sekcji serwisu poświęconej aukcjom internetowym. Według wyników badania gemiusTraffic, przebieg licytacji śledziło w ciągu dnia 281 774 unikalnych użytkowników.

Jerzy Owsiak, pomysłodawca całej akcji, nie kryjąc zadowolenia podsumowuje to, co w niedzielę 8 stycznia 2006 roku działo się na witrynie internetowej Fundacji: - Internet to potężne narzędzie umożliwiające nam docieranie z naszą misją do tysięcy odbiorców, przekazywanie informacji oraz wzajemną komunikację. Gdyby nie nasza witryna internetowa nie było by możliwe przeprowadzenie w tak wielkiej skali naszych aukcji, które również w tym roku przyczyniły się do ratowania ludzkiego życia. Jestem pewien, że w przyszłości internet przyniesie nowe rozwiązania, a my będziemy mogli wykorzystać je w najlepszy z możliwych sposobów.

Coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w coraz większym stopniu interesują użytkowników na świecie. W dniu 14 Finału Wielkiej Orkiestry na witrynie Fundacji 3,58% wszystkich odwiedzających stronę stanowili użytkownicy, którzy łączyli się z siecią spoza terytorium kraju. Wśród omawianych wizyt przeważały te dokonane z Państw europejskich z wyłączeniem Polski (prawie 70%). Wizyty dokonane przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki stanowiły ponad 20% ogólnej liczby zagranicznych odwiedzin na stronie. Nie zabrakło też użytkowników z tak egzotycznych miejsc jak: Oman, Chile czy Wyspy Kokosowe.