Pomysł na doradztwo finansowe i prawne: Dobry Doradca

W internecie podejrzeć można już zarys nowego serwisu finansowego Dobry Doradca. Na czym będzie polegała - zapowiada na stronie dobrydoradca.pl - jego unikatowość?

Na stronie dobrydoradca.pl znajdziemy obecnie głównie oferty pracy. Na ich podstawie wiadomo, że centrala nowej firmy mieścić się będzie we Wrocławiu.

Oddziały mają powstać w Bolesławcu, Brzegu, Głogowie, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lubinie, Lesznie, Oleśnicy, Opolu, Ostrowie Wielkopolskim, Świdnicy, Wałbrzychu, Wieluniu, Wrocławiu, Zgorzelcu, Zielonej Górze i Żaganiu. Do placówek w tych miastach firma poszukuje kierowników oddziałów i kierowników sprzedaży.

Oprócz kredytów, inwestycji i ubezpieczeń w oddziałach tych klienci będą też mogli uzyskać porady prawne. Jest to więc rozszerzenie działalności znanych doradców finansowych takich jak Expander, Goldenegg czy Open Finance.

Money.pl nie przyznaje się do tego projektu. Prawdopodobnie nie stoi za nim również Bankier.pl, który dziś zawarł strategiczne porozumienie z Open Finance. Właściciel domeny dobrydoradca.pl jest utajniony w bazie WHOIS.

W "Polityce" (18 marca 2006) spekulowano, że za nowym projektem stoi niemiecka spółka AWD, numer jeden na rynku niezależnych europejskich doradców finansowych.