Polskie spółki internetowe podbijają ranking Technology Fast 50

Cztery polskie firmy Blue Media, Travelplanet.pl, eo Networks, o2.pl zajęły najwyższe pozycje w rankingu Technology Fast 50 w Europie Środkowej. Natomiast sklep internetowy Hoopla.pl wygrał w kategorii Rising Stars. Świetne wyniki polskich firm internetowych pokazują, że rodzimy rynek online ma bardzo mocną pozycje w regionie.

Środkowoeuropejski ranking Technology Fast 50, przygotowywany przez Deloitte, jest jedynym dorocznym programem regionalnym szeregującym firmy technologiczne zlokalizowane w regionie według wzrostu przychodów za okres pięciu lat.

W połowie października ogłoszono zwycięzców rankingu, w którym na najwyższym miejscach znalazły się polskie firmy technologiczne z branży oprogramowania, internetu, sieci/łączności i komputerów. Jedne z najlepszych wyników w całym regionie odnotowały polskie spółki internetowe: Travelplanet.pl, o2.pl, Grupa Pracuj, eCard S.A. i Merlin.pl.

Polskie spółki internetowe podbijają ranking Technology Fast 50

- W rankingu nadal dominują producenci oprogramowania; w tegorocznym rankingu było ich 24. Firmy "dot.com", których udział zwiększył się o 11% w porównaniu z rokiem ubiegłym również odnotowały znaczący wzrost- mówi Dariusz Nachyła kierujący rankingiem Fast 50 w Europie Środkowej. - Różnorodność uczestników tegorocznej edycji rankingu odzwierciedla silną pozycję sektora technologicznego w Europie Środkowej.

Natomiast w kategorii "Rising Stars" znajdują się firmy, które osiągnęły najlepsze wyniki, ale nie działają na rynku dostatecznie długo, by zakwalifikować się do rankingu Fast 50. Spółki z tej kategorii muszą działać na rynku od trzech do pięciu lat i osiągnąć w 2004 roku przychód powyżej 30 000 EUR.

"Wschodzącymi Gwiazdami" według rankingu Deloitte są Hoopla.pl oraz Agito.pl- dwa polskie sklepy internetowe z elektroniką użytkową, które planują wkrótce wejść na giełdę.

Polskie spółki internetowe podbijają ranking Technology Fast 50

Zwycięzcy programu środkowoeuropejskiego są automatycznie nominowani do rankingu Technology Fast 500 obejmującego całą Europę.