Polski czytnik e-booków eClicto trafia do sprzedaży

Dzisiaj do sprzedaży trafił czytnik e-booków eClicto. Gadżet Kolportera dostarczany jest wraz z bezpłatnym pakietem 100 elektronicznych książek.

Polski czytnik e-booków eClicto trafia do sprzedaży

Czytnik e-booków eClicto

Czytaj też:

eClicto to w pełni polska inicjatywa dedykowana sprzedaży i czytaniu elektronicznych książek. W skład rozwiązania wchodzą: oprogramowanie zapewniające wydawcom konwersję tradycyjnych książek do formy elektronicznej, system dystrybucji, księgarnia dedykowana e-bookom oraz czytnik eClicto.

Czytnik ma wymiary 118 x 188 x 8,5 mm i waży wraz z baterią zaledwie 174 gramy. To lekkie i poręczne urządzenie korzysta z 6-calowego wyświetlacza wykonanego w technologii e-papieru (600 x 800 pikseli) oraz baterii pozwalającej na maksymalnie 4 dni pracy (jej powtórne naładowanie trwa około 4 godzin). Urządzenie wyposażone zostało w 512 MB pamięci pozwalającej na przechowanie do 400 standardowych książek oraz funkcje regulacji wielkości czcionki i kształtu strony. Ponadto oferuje do dyspozycji ma wbudowane głośniki i możliwość odtwarzania plików mp3.

Czytnik można kupić za 899 zł. Co ważne, wraz z urządzeniem dostarczany jest bezpłatny pakiet 100 elektronicznych książek. Dzisiaj ruszyła też księgarnia Eclicto.pl, w której ofercie znajduje się już 800 tytułów w naszym rodzimym języku. Liczba ta wkrótce ma zostać podwojona.

"Mamy już podpisane umowy z blisko 40 wydawcami. Trzeba pamiętać, że e-booki w porównaniu z tradycyjnymi książkami mają tę przewagę, że ich nakład się nie wyczerpie. Część contentu będzie dostępna na komputery i czytniki, część wyłącznie na czytniki. Stworzony przez nas system konwersji będzie umożliwiał wprowadzenie na rynek nowości wydawniczych znacznie wcześniej od wydań w wersji papierowej" - powiedział podczas październikowej prezentacji urządzenia Maciej Topolski, rzecznik Grupy Kolporter.

Warto dodać, że na początku października na polski rynek trafił Kindle - czytnik e-booków Amazona. Jego charakterystyka techniczna przedstawia się następująco:

Wyświetlacz: 6 cali (rozdzielczość 600 x 800 pikseli, 167 PPI)

Wymiary: 203.2mm x 134.6mm x 9.1mm

Waga: 289,2 grama

Pamięć: 2GB (1,4GB dostępnego miejsca do wykorzystania przez użytkowników)

Żywotność baterii: od 4 dni (włączona obsługa sieci bezprzewodowej) do 2 tygodni (wyłączona obsługa sieci bezprzewodowej)

Szybkość ładowania: około 4 godzin (zasilacz), dodatkowo możliwość ładowania poprzez kabel USB

Obsługa sieci: 3G, EDGE/GPRS

Port: USB 2.0

Dźwięk: 3.5mm stereo audio jack

Obsługiwane formaty: Kindle (AZW), TXT, AA, AAX, MP3, MOBI, PRC, PDF, HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP (po konwersji)

Gwarancja: 1 rok