Polskapresse większościowym udziałowcem Gruper.pl

  • (aja),

Dziś (4 czerwca) doszło do zakupu większościowego pakietu udziałów w Gruper.pl przez Grupę Polskapresse. Swoje udziały odprzedało dwóch współzałożycieli portalu - Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk, którzy przez ponad dwa lata tworzyli pierwszy zarząd spółki.

Grupa Polskapresse zakupiła pierwsze 10% udziałów w spółce Gruper.pl w połowie 2010 r., z opcją przejęcia kolejnych aktywów w przyszłości. Na początku 2012 r. Grupa Polskapresse posiadała już 19%, a w wyniku dzisiejszej transakcji stała się właścicielem 54% udziałów w tym serwisie zakupów grupowych.

"Szybki rozwój biznesu i skala działalności Grupera stały się impulsem do podjęcia decyzji o zwiększeniu zaangażowania kapitałowego. Obecność serwisu w portfolio internetowym Grupy Polskapresse wzmacnia naszą pozycję w segmencie e-commerce" - mówi Grzegorz Haftarczyk, wiceprezes Grupy Polskapresse. "W ciągu ostatnich dwóch lat zbudowaliśmy wspólnie niezwykłą firmę. Jesteśmy drugim serwisem zakupów grupowych w Polsce. Polskapresse jest z nami prawie od samego początku. Dla Grupera to silny udziałowiec z doświadczeniem na rynku mediów" - komentuje Piotr Majcherkiewicz, współzałożyciel i prezes Gruper.pl.

Po 2 latach Gruper.pl prezentuje ponad 2 000 ofert miesięcznie, a jego klienci zaoszczędzili w sumie ponad 210 mln zł, kupując prawie 1,5 mln kuponów. Wraz z liderem tego rynku Groupon.pl odpowiada za 80% sprzedaży w sektorze. Serwis został stworzony przez Marka Borzestowskiego, Tomasza Dalacha, Piotra Majcherkiewicza i Marcina Mikołajczyka. Firma zatrudnia dziś 300 osób.