Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polska wersja Bebo

Działa już polska wersja językowa jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie Bebo.com.

Bebo funkcjonuje na podobnych zasadach co MySpace i Facebook. Serwis został założony na początku 2006 r. przez Brytyjczyków- Michaela i Xochi Birch. Można na nim m.in. dodawać zdjęcia oraz filmy video, pisać blogi oraz wysyłać wiadomości do innych użytkowników. W lipcu ubiegłego roku została uruchomiona usługa "Bebo Bands", gdzie zespoły, zarówno debiutanci jak i gwiazdy, mogą prezentować swoją muzykę.

Według badań przeprowadzonych przez Alexa Internet, amerykańską firmę badającą ruch na stronach internetowych, Bebo.com znajduje się na 81 miejscu najpopularniejszych anglojęzycznych witryn (dane na dzień 25 lipca). Jest również trzecim najczęściej odwiedzanym serwisem społecznościowym w USA, ale z zasięgiem znacznie mniejszym od MySpace i Facebook.

Polska wersja Bebo

Najwięcej użytkowników pochodzi z Wielkiej Brytanii, Irlandii (najpopularniejszy serwis społecznościowy w tym kraju wg statystyk Alexa Internet), Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii i Australii. Obecnie działają również wersje niemiecka, włoska, hiszpańska oraz polska.

Do tej pory na polskiej stronie Bebo.com nie ma zbyt licznej społeczności. Co ciekawe, na serwisie szczególnie widoczni są internauci związani z Przystankiem Woodstock oraz Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Dominik Kaznowski na swoim blogu podaje informację, że prawdopodobnie już w tym tygodniu odbędzie polski oficjalny start Bebo.com.

http://www.pl.bebo.com