Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polscy lekarze to zagorzali internauci

Aż 72% polskich lekarzy korzysta z sieci - wskazuje badanie PROMOtest. Do najbardziej aktywnych internautów należą onkolodzy, urolodzy i kardiolodzy.

Badania pokazują, że lekarze są wyjątkowo aktywną w sieci grupą zawodową. Aż 41% z nich korzysta z internetu kilka razy w tygodniu ( stanowi to wzrost o 7% w stosunku do ubiegłego roku).

W czołówce internetowej aktywności znajdują się specjaliści onkologii i urologii (wśród których aż 59% odwiedza regularnie internet) oraz kardiolodzy i gastrolodzy (aż 53% z nich jest internautami).

Najmniej aktywnych internautów jest wśród specjalistów: reumatologów, pediatrów i ginekologów. Kilka razy w tygodniu korzysta z sieci tylko 25% reumatologów, 27% pediatrów i 27% ginekologów.

W ogóle nie korzysta z internetu tylko 28% wszystkich lekarzy.

Raport "Internet medyczny w Polsce" oparty jest na badaniach PROMOtest, przeprowadzonych w październiku br., na reprezentatywnej próbie losowej 956 lekarzy.

Jak wskazują deklaratywne badania Net Track, w naszym kraju z internetu korzysta ogółem ok. 26,1% osób powyżej 15 roku życia.