Polscy lekarze to zagorzali internauci

Aż 72% polskich lekarzy korzysta z sieci - wskazuje badanie PROMOtest. Do najbardziej aktywnych internautów należą onkolodzy, urolodzy i kardiolodzy.

Badania pokazują, że lekarze są wyjątkowo aktywną w sieci grupą zawodową. Aż 41% z nich korzysta z internetu kilka razy w tygodniu ( stanowi to wzrost o 7% w stosunku do ubiegłego roku).

W czołówce internetowej aktywności znajdują się specjaliści onkologii i urologii (wśród których aż 59% odwiedza regularnie internet) oraz kardiolodzy i gastrolodzy (aż 53% z nich jest internautami).

Najmniej aktywnych internautów jest wśród specjalistów: reumatologów, pediatrów i ginekologów. Kilka razy w tygodniu korzysta z sieci tylko 25% reumatologów, 27% pediatrów i 27% ginekologów.

W ogóle nie korzysta z internetu tylko 28% wszystkich lekarzy.

Raport "Internet medyczny w Polsce" oparty jest na badaniach PROMOtest, przeprowadzonych w październiku br., na reprezentatywnej próbie losowej 956 lekarzy.

Jak wskazują deklaratywne badania Net Track, w naszym kraju z internetu korzysta ogółem ok. 26,1% osób powyżej 15 roku życia.