Polityk grał w FarmVille, odwołali go ze stanowiska

Niejaki Dimitar Kerin, członek rady bułgarskiego miasta Płowdiw, został zwolniony ze stanowiska zajmowanego w jednym z komitetów rady za to, że w czasie posiedzeń używał służbowego laptopa do gry w sieciową grę FarmVille.

Polityk grał w FarmVille, odwołali go ze stanowiska
Rada miasta Płowdiw (drugiego co do wielkości w Bułgarii) liczy 51 osób. Jak podaje serwis GamePro przewodniczący rady ok. trzech tygodni temu w czasie debaty nad budżetem miasta zauważył, że niektórzy rajcy, zamiast brać udział w obradach wolą hodować wirtualną trzodę chlewną, doić krowy i doglądać upraw.

Debaty te musiały być naprawdę nudne, gdyż napomknienia przewodniczącego nie przynosiły efektów - działająca w ratuszu sieć bezprzewodowa i świeżo zakupiony sprzęt komputerowy służyły niektórym członkom rady głównie w celach rozrywkowych.

W końcu miarka przebrała się i jeden z rajców złożył wniosek o usunięcie najbardziej zatwardziałego farmera - Dimitara Kerina z partii Ataka - z komisji, uzasadniając tę propozycję faktem, że Kerin najwyraźniej potrzebuje znacznie więcej czasu na zajmowanie się farmą. Wniosek przeszedł stosunkiem głosów 20 do 19.

Po głosowaniu wykluczającym go ze składu komitetu Kerin był wyraźnie rozżalony i przypomniał kolegom, że nie był jedynym wirtualnym farmerem w ratuszu i to nawet nie najbardziej zaawansowanym.

Podczas gdy jemu udało się osiągnąć poziom 40., Daniela Żeliazkowa - przedstawicielka ugrupowania Demokraci na Rzecz Silnej Bułgarii - była już na poziomie 46.

FarmVille to najpopularniejsza aplikacja towarzysząca serwisowi społecznościowemu Facebook. Produkcja zdobyła tytuł najlepszej gry społecznościowej na konferencji Game Developer Choice 2010.

Gry tego typu z racji swojej mechaniki są szczególnie uzależniające - wydarzenia w FarmVille dzieją się w czasie rzeczywistym, więc użytkownik musi być stale zalogowany, by kontrolować to, co dzieje się na jego farmie.

Z danych gromadzonych przez firmę AppData wynika, że w FarmVille gra obecnie prawie 82,5 mln internautów.