Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Polish Enterprise Fund podnosi udziały w Tecie

Za 12 milionów złotych Polish Enterprise Fund, zarządzany przez Enterprise Investors, dokupi akcje wrocławskiej Tety – producenta oprogramowania do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwami.

Po transakcji, która zostanie przeprowadzona do końca roku, udział EI w kapitale Tety zwiększy się z obecnych 40 do 54 procent. „Ta transakcja jest efektem prowadzonych inwestycji, w szczególności prac nad nowym oprogramowaniem” - tłumaczy Artur Stanejko, prezes zarządu Tety. Łączne inwestycje firmy w latach 1999-2000 wyniosą 18 milionów złotych.

Jeśli Teta trafi na giełdę, to najwcześniej w IV kwartale 2003 roku. „Obecnie przeprowadzana jest kosztowna restrukturyzacja, która wiąże się z kosztami, a te odbijają się na wynikach finansowych. Inwestorom finansowym to może nie przeszkadza, ale gracze giełdowi tego nie lubią” - przekonuje Zygmunt Grajkowski, wiceprezes zarządu Enterprise Investors. Ale możliwa jest również sprzedaż pakietu inwestorowi branżowemu. Strata netto Tety w minionym roku wyniosła 4 miliony złotych. Według zarządu zysku nie będzie również w tym roku.

Czterdziestoprocentowy pakiet akcji Tety Enterprise Investors objął za 3,5 miliona dolarów dwa lata temu. Wrocławska firma jest jedną z siedmiu spółek teleinformatycznych w portfelu Enterprise Investors.