Pół tysiąca domen .mobi w Polsce

Na świecie zarejestrowano już 175 tys. domen .mobi. Z tego w Polsce zaledwie pół tysiąca, jesteśmy pod tym względem 25 krajem na świecie, informuje firma Domeny.pl.

- To tylko pozornie mała liczba. Porównując ilość firm nowych technologii, które funkcjonują w USA i w Polsce, można powiedzieć, że wynik jest całkiem niezły - wyjaśnia Marcin Majerek z firmy Domeny.pl, rejestrującej domeny .mobi. - W pierwszej kolejności domeny te rejestrowały poważne firmy z branży telekomunikacyjnej. Ale zauważamy już wzrost zainteresowania ze strony zwykłych użytkowników sieci.

Spośród 175 tys. domen .mobi, 65% zostało zarejestrowanych w USA, 20% w Europie, a 15% w Azji.

Najczęściej rejestrowane są domeny związane z turystyką, np. krynicamorska.mobi. Majerek uważa, że pokazuje to potencjał mobilnego internetu, a udział domen mobilnych może mieć większy wpływ na branżę turystyczną niż wprowadzenie domen Unii Europejskiej (.eu).

Domeny .mobi powstały z myslą o urządzeniach przenośnych, jak telefony komórkowe. Serwisy dostępne w domenie .mobi mają być zoptymalizowane do przeglądania na tego typu urządzeniach.