Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pół tysiąca domen .mobi w Polsce

Na świecie zarejestrowano już 175 tys. domen .mobi. Z tego w Polsce zaledwie pół tysiąca, jesteśmy pod tym względem 25 krajem na świecie, informuje firma Domeny.pl.

- To tylko pozornie mała liczba. Porównując ilość firm nowych technologii, które funkcjonują w USA i w Polsce, można powiedzieć, że wynik jest całkiem niezły - wyjaśnia Marcin Majerek z firmy Domeny.pl, rejestrującej domeny .mobi. - W pierwszej kolejności domeny te rejestrowały poważne firmy z branży telekomunikacyjnej. Ale zauważamy już wzrost zainteresowania ze strony zwykłych użytkowników sieci.

Spośród 175 tys. domen .mobi, 65% zostało zarejestrowanych w USA, 20% w Europie, a 15% w Azji.

Najczęściej rejestrowane są domeny związane z turystyką, np. krynicamorska.mobi. Majerek uważa, że pokazuje to potencjał mobilnego internetu, a udział domen mobilnych może mieć większy wpływ na branżę turystyczną niż wprowadzenie domen Unii Europejskiej (.eu).

Domeny .mobi powstały z myslą o urządzeniach przenośnych, jak telefony komórkowe. Serwisy dostępne w domenie .mobi mają być zoptymalizowane do przeglądania na tego typu urządzeniach.