Pół miliona abonentów chello

Według informacji Chello Broadband, w Europie z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu Chello korzysta już 0,5 mln osób.

Tym samym spółka należąca do UPC jest największym europejskim dostawcą szerokopasmowego dostępu do Internetu. Poza Polską usługa jest dostępna w siedmiu krajach: Norwegii, Szwecji, Francji, Austrii, Belgii, Holandii, i na Węgrzech.

W Polsce, gdzie usługa dostępu poprzez modemy kablowe jest oferowana w Warszawie i Krakowie, w II kw. br. Chello miało 4, 4 tys. abonentów.

"Chello wyprowadza Internet z biura do mieszkania" - mówi Mitch Clarke, dyrektor zarządzający chello broadband. "Nasi klienci coraz częściej decydują się na chello z uwagi na fakt, że ta usługa najlepiej spełnia ich potrzeby związane z rozrywką: ściąganie plików z muzyką, oglądanie filmów czy słuchanie radia w sieci".

UPC Polska uzyskało pozwolenie na świadczenie usługi telekomunikacyjnej chello w lipcu 2000 roku. W grudniu 2000, równolegle z dostępem poprzez sieć kablową dla abonentów telewizji kablowej UPC, rozpoczęto świadczenie usługi „chello satelitarnego”, dla abonentów platformy cyfrowej Wizja TV.

W połowie sierpnia br. UPC zaprzestało świadczenie chello satelitarnego, tłumacząc to małym zainteresowaniem klientów i wysokimi kosztami połączeń. Chello satelitarne miało 1600 abonentów.