Pojawi się czwarta generacja komórek?

NTT DoCoMo oświadczył, że zamierza nawiązać ścisłą współpracę z Hewlett-Packard, w celu stworzenia i rozwinięcia możliwości dostawy usług multimedialnych i aplikacji sieciowych dla systemów telefonii komórkowej czwartej generacji (4G).

Dzięki tej współpracy NTT DoCoMo, jeden z największych japońskich operatorów telefonii komórkowej, i Hewlett-Packard, amerykański producent sprzętu komputerowego, wkroczą w świat serwisów interaktywnych (np. handel elektroniczny) dostępnych przez telefony komórkowe, korzystające z technologii bardziej zaawansowanej od tej, która będzie używana w tworzonych obecnie sieciach telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS).

Telefony 4G mają zapewniać wysokiej jakości dostęp do aplikacji multimedialnych i przyszłych, dopiero tworzonych aplikacji ID, które skutecznie zmienią telefony komórkowe w narzędzie identyfikacji użytkownika.

„Telefony komórkowe czwartej generacji będą szybsze, bardziej zaawansowane technologicznie i lepiej przystosowane do potrzeb użytkownika, niż telefony trzeciej generacji.” – powiedział rzecznik prasowy NTT DoCoMo.

Telefony 4G będą umożliwiały dokładną lokalizację użytkownika, w oparciu o system GPS.