Pogaduszki z Obcymi

Jeżeli czujesz się nierozumiany przez innych ludzi, nikt nie chce ze zrozumieniem wysłuchać co masz do powiedzenia, to może porozmawiasz z... zielonymi ludzikami z Marsa? Od 27. lutego uruchomiono usługę pozwalającą transmitować głos dzwoniącego bezpośrednio w przestrzeń kosmiczną.

Jeżeli ktoś ma ochotę wyżalić się 'obcym',http://www.TalkToAliens.com mu to umożliwi. Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer i nasz monolog zostanie przetransmitowany w kosmos poprzez 3,2 metrową antenę, znajdującą się w Connecticut, w USA. Usługa kosztuje 3,99 USD za minutę połączenia, a jak twierdzi Eric Knight - szef firmy, cywilizacje z odległych planet mogą odebrać sygnał dysponując odpowiednio dużym odbiornikiem, jak na przykład Arecibo z Puerto Rico.

Rozmowy nie są kontrolowane, ale firma prosi Ziemian, aby byli dobrymi ambasadorami naszej planety. Poza tym treści wysyłane w kosmos mogą być dowolne.

Niedługo firma ma zamiar transmitować w przestrzeń kosmiczną także wiadomości tekstowe, jednakże nie wiadomo jeszcze, czy będzie to usługa darmowa, czy też płatna.

www.TalkToAliens.com