Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pogaduszki z Obcymi

Jeżeli czujesz się nierozumiany przez innych ludzi, nikt nie chce ze zrozumieniem wysłuchać co masz do powiedzenia, to może porozmawiasz z... zielonymi ludzikami z Marsa? Od 27. lutego uruchomiono usługę pozwalającą transmitować głos dzwoniącego bezpośrednio w przestrzeń kosmiczną.

Jeżeli ktoś ma ochotę wyżalić się 'obcym',http://www.TalkToAliens.com mu to umożliwi. Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer i nasz monolog zostanie przetransmitowany w kosmos poprzez 3,2 metrową antenę, znajdującą się w Connecticut, w USA. Usługa kosztuje 3,99 USD za minutę połączenia, a jak twierdzi Eric Knight - szef firmy, cywilizacje z odległych planet mogą odebrać sygnał dysponując odpowiednio dużym odbiornikiem, jak na przykład Arecibo z Puerto Rico.

Rozmowy nie są kontrolowane, ale firma prosi Ziemian, aby byli dobrymi ambasadorami naszej planety. Poza tym treści wysyłane w kosmos mogą być dowolne.

Niedługo firma ma zamiar transmitować w przestrzeń kosmiczną także wiadomości tekstowe, jednakże nie wiadomo jeszcze, czy będzie to usługa darmowa, czy też płatna.

www.TalkToAliens.com