Podbij.pl: lot w kosmos i debiut na NewConnect

Podbij.pl chce znaleźć się na rynku alternatywnym już w IV kw. 2010r. Aby zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach użytkowników i inwestorów serwis pokazał się w zmienionej odsłonie oraz wprowadził aukcje marzeń.

Podbij.pl: lot w kosmos i debiut na NewConnect
Pod koniec lipca br. tracącym na ruchu Podbij.pl zainteresował się inwestor. LST CAPITAL oraz podmioty zależne od funduszu przejęły 41,18 proc. udziałów w kapitale zakładowym Podbij.pl.

Nowe funkcjonalności

- "W chwili obecnej zakończyliśmy pierwszy etap prac mających na celu budowę wartości tego podmiotu. W połowie października została wdrożona nowa koncepcja działania portalu, w ramach której zaoferowaliśmy użytkownikom zupełnie nową jakość" - mówi Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

Wspomniana nowa jakość to aukcje marzeń, które wyeksponowane są na stronie głównej Podbij.pl. Każda z nich posiada także oddzielną, dedykowaną, tematyczną stronę.

Podbij.pl: lot w kosmos i debiut na NewConnect

Co można wygrać na aukcji marzeń? - "Po raz pierwszy w Europie internauci otrzymali szansę wylicytowania lotu w kosmos, 100.000 dolarów amerykańskich czy wyjazdu na tor Circuit de Catalunya w Barcelonie, gdzie będą mogli zasiąść za kierownicą bolidu F1. Spodziewamy się, że taka oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony nawet bardzo wymagających odbiorców" - mówi Dariusz Janus.

W odróżnieniu od typowych aukcji all-pay, aukcje marzeń zostały zorganizowane na zasadzie zakupów grupowych. Aby aukcja się odbyła, wpierw musi uzbierać się pewna minimalna liczba osób chętnych by wziąć udział. Proces rekrutacji chętnych do licytowania lotu w kosmos trwał będzie rok.

Pieniądze

Kolejnym krokiem po wprowadzeniu na Podbij.pl zmian funkcjonalnych jest pozyskanie środków na dalszą działalność. Jeszcze w tym roku LST CAPITAL zamierza wprowadzić Podbij.pl do obrotu na rynku alternatywnym. Jak mówi Janus, emisja akcji serii F jest już właściwie zakończona. Prezes nie wyklucza także przejęcia innych podmiotów.

Podbij.pl: lot w kosmos i debiut na NewConnect

Oprócz portalu Podbij.pl nowa odsłona dotyczy zarówno wersji czeskiej Licytuj.cz jak i angielskiej BraveBidders.co.uk. W najbliższym czasie portal planuje dołączyć kolejne wersje językowe.

Portal Podbij.pl Alternatywne Zakupy prowadzi również aukcje o charakterze charytatywnym, m.in. w ramach aukcji, której przedmiotem jest wyjazd z Dorotą "Dodą" Rabczewską na Florydę (gdzie zwycięzca odbędzie lot w stanie nieważkości), cześć funduszy przeznaczona zostanie na walkę z białaczką.