Poczta Hotmail z polską wersją Office Web Apps

Użytkownicy bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce mogą już korzystać z polskiej wersji Office Web Apps. Aplikacja sieciowa, w oknie przeglądarki, pozwala wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Internetowy pakiet Office Web Apps działa bez konieczności instalacji na dysku. Aby z niego skorzystać, wystarczy konto pocztowe Hotmail lub Windows Live ID, dostęp do internetu i jedna z popularnych przeglądarek.

Zakładając pocztę Hotmail, otrzymujemy 25 GB powierzchni na wirtualnym dysku SkyDrive, gdzie przechowywać można dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne i notatki stworzone w pakiecie.

Office Web Apps umożliwia pełną współpracę z pakietem biurowym MS Office 2010. Korzystając z desktopowych aplikacji Microsoft, można nawet od razu zapisywać pliki na wirtualnym dysku (wraz z opcją pracy zespołowej). Office Web Apps odczytuje również pliki zapisane w starszych wersjach Worda, Excela i PowerPointa.

Niedawno, Office Web Apps pojawiły się w usłudze Facebook Messages. Rywalizując z Google, Microsoft wyraźnie skłania się w stronę Facebooka. Z początkiem lutego 2011 r., w komunikatorze Windows Live Messenger można już "czatować" z użytkownikami serwisu.