Początek Zinio w Polsce

Zinio Systems Inc., światowy lider w produkcji, dystrybucji i rozpowszechnianiu czasopism cyfrowych podpisał umowy licencyjne na wyłączne przedstwicielstwo z polskimi Zakładami Graficznymi Taurus. Potwierdzają się informacje, że w czerwcu ruszy serwis NetPress, który zaoferuje polskim czytelnikom cyfrową prasę.

Zinio realizuje swoją strategię franczyzową już od ubiegłego roku, wraz z rozpoczęciem działalności w Chinach przez firmę Acer. Ostatnio Zinio podpisało umowy licencyjne na wyłączne przedstawicielstwo z AccesoGroup z Hiszpanii, E-Connect AS w Skandynawii oraz właśnie polskim Taurusem. Firmy te będą odpowiedzialne za sprzedaż produktów i usług Zinio krajowym wydawcom czasopism oraz utrzymywanie kiosków on-line do sprzedaży prenumerat bezpośrednim klientom.

Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi sześćdziesięcioma potencjalnymi licencjobiorcami z dwudziestu innych krajów świata.

Bartłomiej Roszkowski, dyrektor NetPress, czyli on-linowej części Zakładów Graficznych Taurus tłumaczy: - Polscy czytelnicy na razie traktują cyfrową prasę jak nowinkę. Dlatego wprowadzenie w Polsce systemu Zinio traktujemy jako pasjonujące wyzwanie. Zaoferujemy naszym klientom, czyli wydawcom, doskonałe narzędzie do zwiększenia liczby prenumeratorów, zmniejszenia kosztów i przygotowania podstaw do generowania nowych dochodów.

Program Zinio Reader pozwala na przeglądanie cyfrowej prasy w przyjaznym dla użytkownika formacie na ekranie komputera. Magazyny w formacie Zinio są dokładnymi replikami wersji drukowanej, a przy tym zawierają wbudowane archiwum, funkcje przeszukiwania, odnośniki łączące spis treści ze stroną w magazynie czy opcje zaznaczania czy dodawania notatek.

Na polskim rynku od marca działa kiosk egazety.pl, gdzie jak na razie można zaprenumerować jedynie Parkiet w cyfrowej wersji. Wydawnictwo IDG.pl jako jedno z pierwszych rozpoczęło dystrybucję elektronicznej edycji tygodnika "Computerworld" na międzynarodowej platformie NewsStand.

Cyfrowa prasa: chwilowa moda czy przyszłość