Po wizę przez internet

Od lipca br. obywatele RP planujący podróż do Australii będą mogli ubiegać się wizę do tego kraju przez internet. Jest to efekt zmian w przepisach wizowych jakie wynikają z wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Z dniem 1 maja obywatele Australii, Kanady czy Nowej Zelandii będą mogli wjechać do Polski bez wizy. Polacy udający się do tych krajów nadal jednak będą objęci obowiązkiem posiadania wiz. Ich uzyskanie w przypadku podróży do Australii ma być jednak znacznie łatwiejsze. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych od lipca kwestionariusze wizowe będzie można wypełniać online, a opłaty regulować kartą kredytową. Nie trzeba będzie stawiać się w urzędach konsularnych w celu wklejenia „wirtaulnej” wizy do paszportu. Składając wniosek przez internet wystarczy podać swój adres e-mail aby otrzymać powiadomienie w sprawie wizy. Średni termin rozpatrzenia wniosku ma wynieść ok. 2 dni.

Korzystanie z przyspieszonej procedura będzie możliwe dzięki systemowi eVisa wykorzystywanemu przez australijską administrację.

Więcej informacji:

http://www.msz.gov.pl