Po skończeniu sporów WP połączy się z TPI

Prezes Wirtualnej Polski i szef spółki TP Internet czekają na wyniki wniesionej apelacji od decyzji sądu w sprawie zablokowania kapitału WP na wniosek mniejszościowych akcjonariuszy. Gdy sprawa się wyjaśni, WP ma zostać połączona z TP Internet – podała "Rzeczpospolita".

Przypomnijmy, że trwający spór dotyczy planów podniesienia kapitałów spółki. Każda ze stron ma inną koncepcję i jak na razie nie mowy o porozumieniu. Mniejszościowi akcjonariusze zakładają, że WP powinna wyemitować do 925 tys. akcji po 16 USD każda. Z kolei druga strona chce emisji 12 mln akcji po 4 zł.

Prezes Marek Borzestwoski powiedział dla "Rzeczpospolitej", że przy cenie 16 USD za akcję WP wyceniona byłaby trzy razy wyżej niż notowany na giełdzie Onet. Z tym nie zgadzają się mniejszościowi akcjonariusze. Co więcej, mają oni żal do zarządu, że ten nie zdecydował się na to, by WP świadczyła usługi dostępu do Internetu.

Yann Gontard, prezes TPI zaznaczył, że jak tylko mniejszościowi udziałowcy zostaną wykupieni, to WP zostanie połączona z TPI.