Po pierwsze szukać

Microsoft przejął Lookout Software - młodą, zaledwie dwuosobową spółkę, którą opracowała technologię ułatwiającą przeszukiwanie poczty elektronicznej oraz zasobów komputera. Szczegółów transakcji nie ujawniono. W ten sposób MS realizuje, podjętą wcześniej, strategię opracowania nowego narzędzia do przeszukiwania. Już teraz dostępna jest odświeżona wersja MSN Search Web.

Pierwsza wersja aplikacji została udostępniona pod nazwą Chrome w maju ubiegłego roku. Jej autorem był Eric Hahn, który potrzebował programu do odszukiwania ważnych listów w przepełnionej skrzynce pocztowej. Kilka miesięcy później dołączył do niego Mike Belshe i rozpoczął prace nad usprawnieniem produktu, przemianowanego potem na Lookout. Jak szacują twórcy, z narzędzia korzysta ok. 100 tys. osób. Belshe będzie pracował teraz w zespole rozwijającym projekt MSN.

Przejęta technologia jak na razie nie zostanie wykorzystana w poczcie elektronicznej Microsoftu - Hotmail, który niedawno zaoferował darmowe skrzynki o pojemności 250 MB

Pozostali internetowi potentaci również aktywnie poszukują sposobów na uatrakcyjnienie oferty kont pocztowych. Yahoo zakupił ostatnio spółkę Oddpost specjalizująca się w webowych interfejsach poczty elektronicznej i wykorzysta jej rozwiązania w nowej wersji Yahoo Mail. Wyścig zbrojeń e-mailowych rozpętał Google, anonsując w kwietniu 1-GB skrzynki Gmail.