Płatne turnieje wiedzy w WP

Wirtualna Polska uruchomiła serwis umożliwiający zdobycie nagród pieniężnych w turniejach wiedzy ogólnej i specjalistycznej.

Pod adresemhttp://ring.wp.pl dostępny jest serwis umożliwiający zmierzenie się z innymi graczami w kilku różnego typu turniejach wiedzy - ogólnej i specjalistycznej.

Turnieje są płatne - aby wziąć udział w wybranym konkursie należy uiścił opłatę w wysokości 1 zł (można jednak sprawdzić swą wiedzę bez płacenia, ale wówczas bez możliwości zdobycia wygranej). Dla zwycięzcy czekają nagrody pieniężne (im większa stawka w turnieju i więcej graczy biorących udział, tym większa wygrana).

Turniej polega na testach wyboru, a pytania dzielą się na tekstowe lub zawierające elementy graficzne. Dostępne są różnego rodzaju konkursy. Najbardziej popularna jest Gra o wszystko (zwycięża ten, kto pierwszy odpowie na wszystkie pytania) oraz Mistrz Ring-u (należy wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, np. "Jak nazywał się samolot braci Wright?", "Jaka planeta znajduje się najbliżej Słońca w naszym układzie planetarnym?" itp). Inne gry to: Gdzie to jest?, E-Szperacz (wyszukiwanie informacji w internecie), Quizada (wskazanie odpowiedzi, które najczęściej wybierają ankietowani), Turniej wiedzy o... (do wyboru jest 13 dziedzin, m.in. muzyka, sport, polityka, historia i in.), IQ turniej (testy na inteligencję) oraz Zagarniacze (turniej z kołami ratunkowymi).

Każdy turniej ma tzw. pulę wygranej: jest to skumulowana wartość kwoty, jaką internauci wnieśli do gry. Wewnętrzną walutą w serwisie są R1NGi. Konto zasila się za pomocą SMS-a lub przelewu internetowego. Wygraną można w każdej chwili wymienić w kantorze na złotówki i wypłacić z serwisu. Przelicznik jest jeden do jednego, czyli 1 R1NG ma wartość

1 złotego. Od wygranej automatycznie pobierany jest podatek,, prowizja za obsługę turnieju i opłaty transakcyjne, które razem stanowią 25% kwoty wygranej. Reszta pozostaje do dyspozycji gracza. Można ją wymienić w kantorze i odebrać lub wykorzystać do udziału w kolejnych turniejach.

Na stronie głównej serwisu oprócz opisów turniejów znajduje się podgląd trwających rozgrywek, podsumowanie niedawno zakończonych gier oraz zapowiedź tych, które niebawem się zaczną. Ponadto prezentowany jest ranking najlepszych graczy a także kwoty, jakie wygrali internauci w ciągu ostatniego miesiąca.

Źródło: WP