Płatne serwisy w Wirtualnej Polsce

Nowy standard poczty i wzbogacone wydania serwisów rozrywkowych (erotyka i gry online) od października stają się serwisami płatnymi.

Zróżnicowanie kontentu i wprowadzenie płatnych usług, z których miesięcznie korzystają setki tysięcy użytkowników, jest związane z rozwijaniem przez WP nowych źródeł przychodu. Jednym z nich jest wprowadzenie nowego standardu poczty elektronicznej. Zmodernizowana usługa Poczty to m.in. pojemność skrzynki sięgająca 75 MB, możliwość przesyłania listu o wielkości do 10 MB (między użytkownikami płatnych pakietów), najnowsze rozwiązania zapewniające poufność i niezawodność przekazywania informacji (SSL - Secure Sockets Layer, skaner antywirusowy WPSecure, skaner antyspamowy) oraz większy wybór domen, w których można otworzyć konto.

Odpłatne będą także wzbogacone wersje serwisów sieciowych: (gierki.wp.pl) oraz znajdująca się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych serwisów portal WP erotyka (erotyka.wp.pl). Korzystanie z podstawowych funkcjonalności serwisów pozostaje bezpłatne, zaś dostęp do ich pełnego potencjału uzależniono od uiszczenia SMS-em stosownej opłaty.

„Wprowadzenie przez Wirtualną Polskę mikropłatności za wysokiej jakości usługi jest zgodne z trendami światowymi " – mówi Marek Borzestowski, prezes zarządu Wirtualnej Polski. - „Wysokie koszty utrzymania serwisów i ich profesjonalizacja wymuszają na portalach nowy model ich udostępniania. Podstawowe funkcjonalności będą bezpłatne, za bardziej specjalistyczne treści lub pełną interaktywność coraz częściej trzeba płacić".