Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Płatne rady dla przedsiębiorców w Bankier.pl

Wortal Bankier.pl uruchomił płatną usługę - "Poradę na miarę" na temat zakładania czy prowadzenia biznesu. Wartą 50 zł lub więcej, ale i tak raczej mniej niż w prawnej kancelarii.

Według najświeższego raportu "Przedsiębiorczość w internecie" aż 31,5% przedsiębiorców i kandydatów na przedsiębiorców codziennie wykorzystuje internet by odszukać w nim porady na temat zakładania czy prowadzenia biznesu.

Bankier wyczuł to zapotrzebowanie i umożliwia skorzystanie z porady, za 50 zł netto lub więcej, gdy sprawa jest skomplikowana, o konieczności dopłaty jednak użytkownik będzie za każdym razem informowany przez eksperta. Aby uzyskać poradę należy wypełnić na stronie odpowiedni formularz zapytania. Trafi ono do ekspertów "Twojej Firmy", czyli serwisu będącego częścią wortalu Bankier.pl.

Na pytania będą odpowiadać eksperci z tego serwisu, ale też konsultant prawny, Przemysław Gogojewicz. Jest on ekspertem w sprawach podatkowych w biurze doradztwa podatkowego w Katowicach. Zajmuje się również prawem gospodarczym, prawem pracy oraz prawem ubezpieczeń społecznych. Współpracuje z wydawnictwem prawniczym grupy INFOR. Jego publikacje ukazują się m.in. w "Gazecie Prawnej" oraz "Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych".

Jak nam przekazał Filip Żok, rzecznik wortalu Bankier.pl, wraz ze wzrostem popularności nowej usługi serwis będzie podejmować współpracę z coraz większą liczbą ekspertów, aby stale zapewniać możliwość szybkiego uzyskania fachowej porady. Czas oczekiwania na odpowiedź wynieść ma średnio 24 godziny.

Paweł Wachowski, redaktor prowadzący serwisu Twoja-Firma.pl przekonuje, że usługi doradcze w takiej cenie są bardzo atrakcyjną propozycją dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zachwala mianowicie Istotną korzyścią dla przedsiębiorcy jest utrzymanie ceny porady na poziomie nie będącym barierą finansową nawet dla najmniejszych firm, bez jakiegokolwiek wpływu na jakość i rzetelność uzyskiwanych odpowiedzi. Przedsiębiorcy prowadzący mały czy średni biznes są - zdaniem Pawła Wachowskiego - bardziej wrażliwi na kosztowne w skutkach bezustanne zmiany prawa i konsekwencje legislacyjnych bubli.