Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pierwszy wirus dla Windows CE

Rumuńska firma Softwin poinformowała o wykryciu pierwszego wirusa, atakującego urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows CE. WinCE4.Duts.A (znany również jako 'Dust') nie jest destrukcyjny i infekuje jedynie urządzenia - np. handheldy - wyposażone w procesor ARM.

Po uruchomieniu zainfekowanego pliku Dust wyświetla komunikat "Dear User, am I allowed to spread?" (Drogi użytkowniku, czy mogę się rozprzestrzeniać?) - jeśli użytkownik się zgodzi, wirus natychmiast zainfekuje wszystkie pliki .exe zlokalizowane w tym samym folderze, co uruchomiony plik.

Eksperci antywirusowi uspokajają, że na razie zagrożenie ze strony Dusta jest niewielkie - wirusa zaprojektowano nie po to, by masowo się rozprzestrzeniał czy kasował pliki, lecz po to by pokazać, że platforma Windows CE nie jest w pełni bezpieczna.

Z danych firmy Softwin wynika, że do tej pory na całym świecie sprzedano ponad 17 mln urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows CE - głównie handheldów i smartphone'ów.