Piątkowy przegląd prasy

Inwestorzy, którzy w styczniu 2003 r. uwierzyli w zakupy na GPW zarobili krocie. Urzędy skarbowe dla dużych firm rozpoczęły działalność. W pierwszym roku członkostwa w Unii Europejskiej Polska będzie rozwijać się dwukrotnie szybciej niż dotychczasowi członkowie unii.

PULS BIZNESU

Duże zyski z małych spółek

Inwestorzy, którzy w styczniu 2003 r. uwierzyli w zakupy na GPW zarobili krocie. Absolutnym rekordzistą jest Invar & Biuro System, który jeszcze niedawno walczył o przetrwanie (s. 4)

Duże urzędy na wariackich papierach

Skarbówka dla dużych firm, oczko w głowie Wisława Ciesielskiego, wiceministra finansów, zaczęła działalność 1 stycznia. Mimo braku podstawy prawnej i groźby destabilizacji systemu fiskalnego (s. 3)

PARKIET

Tele-Fonika restrukturyzuje zadłużenie

Krakowska firma terminowo spłacił poprzednie zobowiązania i zaciągnęła nowe kredyty w wysokości 130 mln euro i 850 mln zł. Na koniec 2003 r. , największy producent kabli w w Europie Środkowej i Wschodniej, spodziewa się 2,1 mld zł przychodu i ponad 170 mln zł zysku operacyjnego. (s. 3)

RZECZPOSPOLITA

Dynamiczny rozwój nowych członków unii

Polska i inne kraje Europy środkowej w pierwszym roku członkostwa w Unii Europejskiej będą rozwijały się co najmniej dwa razy szybciej niż dotychczasowi członkowie UE - przewiduje Komisja Europejska. (s. B3)