Piątkowy przegląd prasy

Polsat na razie zrezygnował z przejęcia od Vivendi 51% udziałów w spółce Elektrim Telekomunikacja. Z planowanej na III kw. emisji akcji Ster-Projekt chce pozyskać 100 mln zł.

PULS BIZNESU

Porządki w Elektrimie

Zygmt Solorz chce uporządkować sytuację w Elektrimie i wprowadzić swojego przedstawiciele do rady nadzorczej holdingu. Polsat na razie zrezygnował z przejęcia od Vivendi 51% udziałów w spółce Elektrim Telekomunikacja, kontrolującej Polską Telefonię Cyfrową. Polast twierdzi, że nie prowadzi już rozmów w tej sprawie. Z takiego obrotu sprawy nie jest zadowolone Vivendi, które pilnie potrzebuje środków na spłatę zadłużenia. (s. 7)

PARKIET

Ster-Projekt liczy na 100 mln zł

Taką kwotę spółka chce pozyskać z planowanej na III kw. emisji akcji skierowanej głownie do inwestorów finansowych. Część środków z emisji, ok. 30 mln zł, firma zamierza przeznaczyć akwizycję spółek z sektora IT . Ster-Projekt zainteresowany jest głownie spółkami nieobecnymi na parkiecie. Zarząd firmy na razie nie podaje bliższych szczegółów związanych z rozbudową grupy kapitałowej. (s. 3)

GAZETA WYBORCZA

Budował pierwsze laptopy

W Indiach zmarł Adam Osbourne, polskiego pochodzenia wynalazca, uznawany z twórcę pierwszego na świecie laptopa. W 1981 zaprezentował on walizkowy komputer przenośny, który wywołał prawdziwą furorę. Jego firma Osbourne Computers zbankrutowała jednak w 1983 r. przez wprowadzeniem na rynek pierwszego notebooka. (s. 30)