Piątkowy przegląd prasy

Tel-Energo zainteresowane jest fuzją z Telefonią Dialog i Szeptelem. Prezes UOKiK zarzuca TP SA wprowadzanie w błąd swoich klientów. Zarząd Computerlandu ostrzy sobie zęby na realizację dużych projektów IT i zapowiada zdecydowaną poprawę wyników. TP SA zainwestuje 700 mln zł w informatyzację.

GAZETA WYBORCZA

Cenowa zagadka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Cezary Banasiński wszczął postępowanie w sprawie naruszenia interesów konsumentów przez TP SA. UOKiK zarzuca operatorowi udzielanie nierzetelnych i niepełnych informacji na temat cen i usług i wprowadzanie w ten sposób w błąd swoich klientów. (s. 26)

Krajobraz po Telbanku

Tel-Energo, które poprzez stanowisko prezesa połączone jest unią personalną z Niezależnym Operatorem Międzystrefowym, zainteresowane jest fuzją z operatorami telekomunikacyjnymi – Telefonią Dialog i Szeptelem. Chce z nimi budować Krajową Grupę Telekomunikacyjną. Najpierw jednak - do połowy marca chce zamknąć transakcję przejęcia Telbanku. (s. 26)

PULS BIZNESU

TP SA: inwestycje w IT obniżą koszty o 40%

Tylko w tym roku nasz dominujący operator wyda na inwestycje w IT 700 mln zł. Będzie to więc rok wzmożonej informatyzacji spółki. Inwestycje mają się jednak szybko zwrócić, gdyż przynieść mają obniżenie kosztów bieżących o co najmniej 40%. (s. 6)

Computerland zagra o projekty za 9 mld zł

Szefowie Computerlandu, drugiego co do wielkości integratora, wciąż rozglądają się za firmami, które spółka mogłaby przejąć. Jednocześnie zarząd spółki zapowiada zdecydowaną poprawę wyników. Wierzy bowiem w uruchomienie w tym roku największych publicznych projektów IT i ostrzy sobie na nie zęby. Wartość niezbędnych dla polskich firm i instytucji systemów wyceniono na 9 mld zł. (s. 10)

Złodziejstwo z niedbalstwa...

Prawnicy i przedstawiciele firm komputerowych dyskutują na temat piractwa komputerowego (s. 18-19)