Piątkowy przegląd prasy

Polkomtel wciąż nie zdecydował o wypłacie dywidendy. Najwięksi akcjonariusze mogą liczyć na co najmniej 50 mln zł. Ministerstwo Finansów zwolniło trzech pracowników podejrzanych o to, że ich działania w postępowaniach dotyczących wprowadzeniu kas fiskalnych nie były bezstronne.

PULS BIZENSU

Polkomtel jeszcze nie zdecydował

Spółka ma przeznaczyć połowę ubiegłorocznego zysku na wypłatę dywidendy. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowane na koniec marca. W III pierwszych kwartałach 2002 r. operator sieci Plus GSM zarobił ponad 500 mln zł. Każdy z największych akcjonariuszy – Vodafone, TDC, KGHM, PKN – może liczyć na co najmniej 50 mln zł. (s. 3)

Zwolnienia za kasy

Ministerstwo Finansów w wyniku przeprowadzonej w środę (12 lutego) kontroli wewnętrznej, zwolniło trzech pracowników Departamentu Podatków Pośrednich. Zaistniało bowiem podejrzenie, że ich działania w postępowaniach dotyczących wprowadzeniu kas rejestrujących nie były bezstronne. Kasy fiskalne w taksówkach miały pojawić się od 1 marca. (s. 3)

PARKIET

BT Group gorzej

Brytyjski gigant telekomunikacyjny w swoim III kw. finansowym, zakończonym 31 grudnia, zanotował ponad 7-proc. spadek przychodów do poziomu 4,7 mld funtów. Zysk netto holdingu spadł do poziomu 445 mln funtów. Pogorszyły się wyniki finansowy BT Group za pierwsze 9 miesięcy roku obrachunkowego. Przychody ze sprzedaży zmalały o 12% do 13,9 mld funtów. Zarząd BT liczy poprawę wyników, dzięki rozwojowi szerokopasmowych usług dostępu do Internetu. Świadcząca je BT Ignite jest najdynamiczniej rozwijającą się spółką grupy. (s 9)